ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ FORUM ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΘΙΑΣΩΤΕΣ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ ΣΚΙΩΝ


2 απαντήσεις

    Ο ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ ΜΑΓΕΡΑΣ, ΜΕΡΟΣ Β'

    Γιάννης
    Γιάννης
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 870
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/06/2009
    Ηλικία : 37
    Τόπος : Θεσσαλονίκη

    Ο ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ ΜΑΓΕΡΑΣ, ΜΕΡΟΣ Β' Empty Ο ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ ΜΑΓΕΡΑΣ, ΜΕΡΟΣ Β'

    Δημοσίευση από Γιάννης Παρ Απρ 17, 2015 2:53 am

    Όπως μας υπέδειξε ο χρήστης karagiozis00 στο μήνυμα αυτό, ανέβηκε στο youtube η παράσταση του Θανάση Σπυρόπουλου «Ο Καραγκιόζης Μάγερας», το β' μέρος. Δεν το είδα ακόμη, θα το συγκρίνω με το DVD του 0-6, όπου σίγουρα είναι συντομευμένο, και θα σας πω λεπτομέρειες! Προς το παρόν, το επισυνάπτω!


    Όπως σχολίασε στο βίντεο το μέλος του forum μας που διαχειρίζεται το κανάλι στο youtube:

    Άλλο ενα τεράστιο μπράβο για το ανέβασμα τέτοιου ανεκτίμητου υλικού! Ο Θανάσης Σπυρόπουλος εκανε τις καλύτερες παραγωγές στην ελληνική τηλεόραση για το Καραγκιόζη, ειχε τεράστια ποικιλία σε υπέροχες φιγούρες και σκηνικά και παρουσίαζε τα πιο εντυπωσιακά και σπάνια εργα ενώ σε κάθε παράσταση εβαζε και διαφορετικά τραγούδια! Στο συγκεκριμένο εργο εκτος απο το βασικό σκέλος της υπόθεσης του Καραγκιόζη μάγειρα συνδιάζει και στοιχεία απο άλλες παραστάσεις όπως "Το ψέμα στο Πασά" "Τα 82 εντάλματα" και "Το στοίχημα των 2 ληστών" !
    avatar
    karagiozis00


    Αριθμός μηνυμάτων : 55
    Ημερομηνία εγγραφής : 25/06/2014

    Ο ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ ΜΑΓΕΡΑΣ, ΜΕΡΟΣ Β' Empty Απ: Ο ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ ΜΑΓΕΡΑΣ, ΜΕΡΟΣ Β'

    Δημοσίευση από karagiozis00 Κυρ Απρ 26, 2015 7:08 pm

    Ειναι ευχης εργο που υπαρχουν και ατομα που τραβουσαν και που ειχαν την οικονομικη δυνατοτητα να εχουν βιντεο και κασετες. Εγω βασικα ειμαι σε μικρη ηλικια ακομα αλλα απο συγγενεις μου οτι δεν ηταν σε ολους δυνατο να εχουν ενα βιντεο. Επισης θα επρεπε οι τεχνικοι της νεριτ πλεον να ανεβασουν το υλικο (ακομα και απο τις εκπομπες του σπαθαρη που δεν υπαρχουν στο φορουμ και προβαλονται πολες φορες) θα ταν καλο να (καθησουν και να ασχοληθουν λιγο). Μπραβο παιδια!!!

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Σαβ Απρ 27, 2024 11:02 pm