ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ FORUM ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΘΙΑΣΩΤΕΣ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ ΣΚΙΩΝ


5 απαντήσεις

    Ο Καραγκιόζης και ο αόρατος καπετάνιος

    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Ο Καραγκιόζης και ο αόρατος καπετάνιος Empty Ο Καραγκιόζης και ο αόρατος καπετάνιος

    Δημοσίευση από Ιωάννης Κυρ Φεβ 06, 2011 8:24 pm

    Παιδια σας κανω γνωστο πως εκανα παραγγελια απο το ebay το dvd με τη παρασταση του Θαναση Σπυροπουλου "Ο Καραγκιοζης και ο αορατος καπετανιος" που ειχε δωσει το 2005 σαν δωρο μια εφημεριδα!!! (Τα ΝΕΑ νομιζω..) Μολις την αποκτησω θα σας την ανεβασω!
    avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ10


    Αριθμός μηνυμάτων : 14
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/02/2011

    Ο Καραγκιόζης και ο αόρατος καπετάνιος Empty Απ: Ο Καραγκιόζης και ο αόρατος καπετάνιος

    Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ10 Τρι Φεβ 15, 2011 12:59 pm

    ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΙΩΑΝΝΗ ΕΠΕΙΔΗ ΤΗΝ ΘΕΛΩ ΚΙ ΕΓΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΓΡΑΨΕΙΣ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΚΕΙΛΩ ΚΙ ΕΓΩ
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Ο Καραγκιόζης και ο αόρατος καπετάνιος Empty Απ: Ο Καραγκιόζης και ο αόρατος καπετάνιος

    Δημοσίευση από Ιωάννης Σαβ Φεβ 19, 2011 8:08 pm

    Tη παρασταση την ειδα μολις χθες το μεσημερι και ομολογω πως μου αρεσε παρα πολυ! Η συνολικη της διαρκεια ειναι γυρω στα 28 λεπτα. Θα την ανεβασω οταν την εχω ετοιμη! Το αρχειο ειναι σε μορφη VCD και οχι DVD οπως νομιζα και ειναι στα 308mb.. Πολυ κριμα που δεν εχουν διαδοθει αυτες οι παραγωγες στην Ελλαδα. Ειναι κριμα ντροπη και αισχος!

    http://cgi.ebay.com/GREEK-SHADOW-THEATER-O-KARAGIOZIS-kai-o-aoratos-Kapetan-/120681332791?pt=US_DVD_HD_DVD_Blu_ray&hash=item1c192b0037
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Ο Καραγκιόζης και ο αόρατος καπετάνιος Empty Απ: Ο Καραγκιόζης και ο αόρατος καπετάνιος

    Δημοσίευση από Ιωάννης Παρ Φεβ 25, 2011 2:52 am

    http://www.mediafire.com/?puvex16nqucuraj

    Κατεβαστε ενα μικρο δειγμα με διαφορα αποσπασματα απο τη παρασταση!
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Ο Καραγκιόζης και ο αόρατος καπετάνιος Empty Απ: Ο Καραγκιόζης και ο αόρατος καπετάνιος

    Δημοσίευση από Ιωάννης Παρ Φεβ 25, 2011 3:08 am

    http://www.mediafire.com/?puvex16nqucuraj
    Ενα μικρο αποσπασμα απο τη παρασταση.. για να παρετε μια γευση!
    Αντώνης
    Αντώνης


    Αριθμός μηνυμάτων : 980
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2013
    Ηλικία : 25
    Τόπος : Καισαριανή

    Ο Καραγκιόζης και ο αόρατος καπετάνιος Empty Απ: Ο Καραγκιόζης και ο αόρατος καπετάνιος

    Δημοσίευση από Αντώνης Τετ Φεβ 20, 2013 9:12 pm

    Είναι απο τις αγαπημένες μου του Σπυρόπουλου.
    Ορέστης
    Ορέστης


    Αριθμός μηνυμάτων : 417
    Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2013
    Ηλικία : 24
    Τόπος : ΑΘΗΝΑ

    Ο Καραγκιόζης και ο αόρατος καπετάνιος Empty Απ: Ο Καραγκιόζης και ο αόρατος καπετάνιος

    Δημοσίευση από Ορέστης Κυρ Μάης 19, 2013 8:57 pm

    https://youtu.be/RAuMZ-oHUIs
    https://youtu.be/FQBgU6fc_bw

    Να το 1ο και το 2ο μέρος.
    Babitos
    Babitos


    Αριθμός μηνυμάτων : 235
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/02/2013
    Ηλικία : 24
    Τόπος : Αθήνα

    Ο Καραγκιόζης και ο αόρατος καπετάνιος Empty Απ: Ο Καραγκιόζης και ο αόρατος καπετάνιος

    Δημοσίευση από Babitos Κυρ Μάης 19, 2013 9:21 pm

    Ναι αλλά αυτή η παράσταση έχει φτιαχτεί έτσι ( με εντυπωσιακές αλλαγές σκηνών ) για να παιχτεί στην τηλεόραση! Σε κανονική παράσταση πως θα παιζόταν? θα έκοβαν σκηνές?
    Αντώνης
    Αντώνης


    Αριθμός μηνυμάτων : 980
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2013
    Ηλικία : 25
    Τόπος : Καισαριανή

    Ο Καραγκιόζης και ο αόρατος καπετάνιος Empty Απ: Ο Καραγκιόζης και ο αόρατος καπετάνιος

    Δημοσίευση από Αντώνης Δευ Μάης 20, 2013 2:53 pm

    Λο γικά ναι.και επιπλέον δεν θα γινόταν τόσο συχνή αλλαγή σκηνικών.Θα έπρεπε να έχεις εφεύρει το 20απλό πανι για να την παίξεις ζωντανα και να μην κάνεις διάλλειμα.ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
    Ορέστης
    Ορέστης


    Αριθμός μηνυμάτων : 417
    Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2013
    Ηλικία : 24
    Τόπος : ΑΘΗΝΑ

    Ο Καραγκιόζης και ο αόρατος καπετάνιος Empty Απ: Ο Καραγκιόζης και ο αόρατος καπετάνιος

    Δημοσίευση από Ορέστης Παρ Μάης 24, 2013 3:46 pm

    Καλό αυτό ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!Επίσης να προσθέσω ότι αν είχες 1 μόνο μπερντέ θα είχες κάνει 30 διαλλείματα.
    Αντώνης
    Αντώνης


    Αριθμός μηνυμάτων : 980
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2013
    Ηλικία : 25
    Τόπος : Καισαριανή

    Ο Καραγκιόζης και ο αόρατος καπετάνιος Empty Απ: Ο Καραγκιόζης και ο αόρατος καπετάνιος

    Δημοσίευση από Αντώνης Παρ Μάης 24, 2013 5:40 pm

    Μην σου πω και παραπάνω.

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Κυρ Απρ 28, 2024 4:50 pm