ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ FORUM ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΘΙΑΣΩΤΕΣ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ ΣΚΙΩΝ


+28
Νίκος
giorgos
Ορέστης
Babitos
Αντώνης
dkatsap
κατσαντωνης 1
Ξενοφών
Γιουβάν
georgioskargr
Έλληνας
λαϊκός
Ευστράτιος Πασχαλίδης
Ορφέας
gio
marianthi_katopodi
george plessas
Τάσος Γεωργίου
Nικόλας
Στέλιος
BARBOS
μιχαλης
Georgios
Γιάννης
lgeo7
kelekelekele84
Ιωάννης
ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
32 απαντήσεις

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από Ιωάννης Τρι Οκτ 18, 2011 5:48 am

    Σπανια χαρτοκοπτικη απο κόμικ της δεκαετίας του '70!!!
    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 Bugsbunny34inside1

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 Bugsbunny36inside1

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 Bugsbunny64inside1

    BARBOS
    BARBOS


    Αριθμός μηνυμάτων : 109
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2009
    Ηλικία : 33
    Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από BARBOS Τρι Οκτ 18, 2011 6:36 am

    Ο Μπαρμπαγιώργος του Μακρη ειναι φοβερόςςςςς το ματι του και το μαλλι του ειναι σαν πραγματικου ανθρώπου...!!! ενα αξιοζήλευτο σχέδιο! Smile))
    marianthi_katopodi
    marianthi_katopodi


    Αριθμός μηνυμάτων : 27
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/10/2011

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από marianthi_katopodi Τρι Οκτ 18, 2011 5:43 pm

    Αγαπητέ Ιωάννη στη σελίδα 7 έχεις ανεβάσει ένα μεγάλο λευκό χαρτί με χρωματιστές χαρτοκοπτικές διάφορων φιγούρων μήπως θα μπορούσες παρακαλώ να βγάλεις μια ξεχωριστή φωτογραφία τον παπά που είναι στο κάτω μέρος και τον εβραίο που είναι πάνω δεξιά; εάν μπορείς σου είμαι υπόχρεος
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από Ιωάννης Τρι Οκτ 18, 2011 8:34 pm

    marianthi_katopodi έγραψε:Αγαπητέ Ιωάννη στη σελίδα 7 έχεις ανεβάσει ένα μεγάλο λευκό χαρτί με χρωματιστές χαρτοκοπτικές διάφορων φιγούρων μήπως θα μπορούσες παρακαλώ να βγάλεις μια ξεχωριστή φωτογραφία τον παπά που είναι στο κάτω μέρος και τον εβραίο που είναι πάνω δεξιά; εάν μπορείς σου είμαι υπόχρεος

    Aυτη τη χαρτοκοπτικη δε την εχω... την ειχα εντοπισει σε ενα site δημοπρασιων και απλά κατέβασα τις φωτογραφίες.. λογικα απο τοτε πρεπει να την εχουν πουλησει γιατι δε τη ξαναειδα στο site..
    Ευστράτιος Πασχαλίδης
    Ευστράτιος Πασχαλίδης


    Αριθμός μηνυμάτων : 33
    Ημερομηνία εγγραφής : 13/08/2011
    Ηλικία : 37
    Τόπος : Αθήνα, Βύρωνας

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από Ευστράτιος Πασχαλίδης Τετ Οκτ 19, 2011 4:17 am

    paidia exei kaneis na postarei figoures toy baggou?
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από Ιωάννης Τετ Οκτ 19, 2011 5:45 am

    H χαρτοκοπτικη αυτη ειχε αναρτηθει προς πωληση απο το site δημοπρασιων emarket.gr στα 30 ευρω.. δυστυχως δε την προλαβα... αλλιως αν την επαιρνα θα την σκαναρα να την εχετε ολοι.. δειτε και το σχετικο site..
    http://www.emarket.gr/item.php?id=32554829 Στο ιδιο site ειδα πως πωλειται και ο δισκος του Παναγιωτη Μιχοπουλου "Ο Μεγαλεξανδρος και το φιδι" στα 250 ευρω... σε τετοιους καιρους οι τιμες αυτες ειναι απλησιαστες!!!
    http://www.emarket.gr/item-33913715-e-%CE%9A%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%B3%CE%BA%CE%B9%CF%8C%CE%B6%CE%B7%CF%82%20%CE%B8%CE%AD%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%BF%20%CF%83%CE%BA%CE%B9%CF%8E%CE%BD
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από Ιωάννης Τετ Οκτ 19, 2011 6:05 am

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 79088653t
    Mπαρμπαγιωργος Βάγγου
    avatar
    λαϊκός


    Αριθμός μηνυμάτων : 10
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2011

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από λαϊκός Τετ Οκτ 19, 2011 10:28 am

    Ιωάννη θα ήθελα να σε ευχαριστήσω προσωπικά για τον κόπο σου και τον χρόνο που διαθέτεις για όλα αυτά τα ωραία που μας παρουσιάζεις. Δεν σου κρύβω οτι μου κόλλησες το <μικρόβιο> του καραγκιόζη και του θεάτρου σκιών αποκαλύπτοντας ένα φανταστικό κόσμο όχι μονο σε μένα αλλά και σε πολλούς άλλους.
    marianthi_katopodi
    marianthi_katopodi


    Αριθμός μηνυμάτων : 27
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/10/2011

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από marianthi_katopodi Τετ Οκτ 19, 2011 2:54 pm

    Εντάξει Ιωάννη ευχαριστώ πολύ
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από Ιωάννης Τετ Οκτ 19, 2011 7:14 pm

    Aν εσεις ειστε μια φορα ευχαριστημενοι με αυτα που ανεβαζω τοτε η δικη μου χαρα ειναι τριπλασια! να στε καλα ρε παιδια.. ειλικρινα κανω ο,τι μπορω.. κι αν ειχα τα καταλληλα μεσα θα ανεβαζα τρομερό υλικο και θα εκανα ενα σωρο αλλα απιστευτα πραγματα! α ρε και να ειχα σκάνερ.. πρεπει να αγορασω οπωσδηποτε! εκει να δειτε τι εχει να ανεβει! θα πεσουν σαγόνια στο πάτωμα!!!
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 Empty Αναζήτηση σπάνιας χαρτοκοπτικής του 1976 με φιγούρες Καραγκιόζη

    Δημοσίευση από Ιωάννης Παρ Οκτ 21, 2011 1:58 am

    Ρε παιδια ειναι μια φοβερη χαρτοκοπτικη που ειχε βγει για πρωτη φορα καπου το 1976 και περιλαμβανε μερικα απο τα πιο ωραια και εντεχνα σχέδια απο φιγούρες του Καραγκιόζη.. θυμαμαι να αγοραζα αυτη τη χαρτοκοπτικη για πρωτη φορα καπου το 1993-94 και για τελευταια φορα την ειδα να πωλειται σε βιβλιοπωλεια καπου το 1996-97... έκτοτε χάθηκε.. πριν απο λιγα χρονια την ξαναεντοπισα στο ebay αλλα σε αρκετα ακριβα σε τιμη.... σας παραθετω μερικες φωτογραφιες απο τα σχεδια εκεινης της χαρτοκοπτικης μηπως και τη θυμαται κανεις απο εσας.. τα σχεδια αυτα τα βρηκα τυχαια απο ενα βιντεο στο youtube..Πιστευω πως ισως να υπαρχει ακομα κανενα σετ αυτης της χαρτοκοπτικης ξεχασμενο σε καποιο βιβλιοπωλειο..

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 Taxir
    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 Veligekas
    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 Kolokotrwnhs
    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 Diakos
    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 Mparmpas
    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 28175496




    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από Ιωάννης Παρ Οκτ 21, 2011 2:43 am

    Επισης σας δινω και ενα δειγμα απο ενα ανατυπο ενος σχεδιου χαρτοκοπτικης που ειχα βρει στο Μοναστηρακι στο καταστημα του Νικου του Αμερικάνου κοντα στο σταθμο Θησειο, και σας το παρουσιαζω... απο κατω σας δινω κι ενα Χατζηαβατη του Κωστα Μακρη.

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 188rz

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 72117548
    avatar
    Nικόλας


    Αριθμός μηνυμάτων : 148
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/07/2009

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από Nικόλας Παρ Οκτ 21, 2011 11:05 am

    την χαρτοκοπτικη που ανεφερες ιωαννη την ειχα βρει και εγω σε ενα βιβλιοπωλειο στο παγκρατι καπου το 2001 σε χαμηλη σχετικα τιμη απο οτι θυμαμαι. Ήταν όντως απο τις πιο καλες που εχω δει. Δυστυχως σημερα δεν μου εχει μεινει ουτε μια φιγουρα απο τη χαρτοκοπτικη αυτη. Απο τοτε δεν την εχω δει να πουλιεται σε καποιο βιβλιοπωλειο
    Έλληνας
    Έλληνας


    Αριθμός μηνυμάτων : 21
    Ημερομηνία εγγραφής : 19/10/2011
    Ηλικία : 49
    Τόπος : Ελλάδα

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από Έλληνας Παρ Οκτ 21, 2011 1:20 pm

    Πολύ ωραία αυτή η χαρτοκοπτική, είναι από εκείνη την εποχή που αγόραζα κι εγώ σε βιβλιοπωλεία και περίπτερα και που δυστυχός δεν έχω σήμερα ούτε δείγμα από αυτή. Έχω γράψει και σε άλλο θέμα και επιτρέψτε μου να γράψω κι εδώ μήπως και γνωρίζει κάποιος από εσάς από που μπορώ να αγοράσω φιγούρες περισσότερο για συλλογή και όχι για μπερντέ σε όμορφα σχέδια και χαμηλές τιμές.
    marianthi_katopodi
    marianthi_katopodi


    Αριθμός μηνυμάτων : 27
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/10/2011

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από marianthi_katopodi Παρ Οκτ 21, 2011 5:29 pm

    Αγαπητοί φίλοι, μια φίλη μου έχει όλα τα σχέδια αυτής της χαρτοκοπτικής, την τελευταία φορά που τα είδα σπίτι της ήταν παραμελημένα και πεταμένα και έδειχνε πλήρη αδιαφορία για αυτά. Την Κυριακή θα την συναντήσω εάν βάλει ο Θεός το χέρι του και δεν τα έχει πετάξει θα της τα ζητήσω και θα τα ανεβάσω όλα
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από Ιωάννης Σαβ Οκτ 22, 2011 4:28 am

    Αυτα ειναι πολυ ευχαριστα νεα! ας ελπισουμε να βρεθει αυτη η χαρτοκοπτικη! Σας εχω κι εγω ενα νεο ομως! Τα σχεδια αυτης της χαρτοκοπτικης κυκλοφορησαν ξανα τη δεκαετία του '90 σε σκαλιστή μορφή απο σκληρό πλαστικό μαζί με μια μικρή σούστα για καθε φιγούρα! Ναι καλα διαβάσατε! Το 2005 σε ενα παλιο παιχνιδαδικο ετυχε να πετυχω αυτο το σετ με τις φιγουρες αυτες και το αγορασα καπου στα 20 ευρω.. Οπως σας ειπα ειναι ακριβως τα ιδια σχεδια με την χαμένη χαρτοκοπτικη αλλα σε σκληρο πλαστικο και σκαλιστά στις λεπτομερειες! Εβγαλα μερικες φωτογραφιες για να τις δειτε και εσεις!

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 184vco
    Δειτε το Ταχήρ της χαρτοκοπτικης σε σκαλιστή μορφη! Διπλα ειναι οι μικρες σούστες που μπαινουν στη φιγουρα!

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 181mh
    Η ειδικη σουστα εφαρμοζεται στο άγκιστρο της φιγουρας και γυρναει και απο τις 2 πλευρες!!

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 183mi
    Και τελος δειτε μερικες φιγουρες του σετ! Οπως βλεπετε ο Βεληγκεκας και ο Ταχηρ ειναι ακριβως ιδιοι με τα αντιστοιχα σχεδια τις παλιας έγχρωμης χαρτοκοπτικης!
    Έλληνας
    Έλληνας


    Αριθμός μηνυμάτων : 21
    Ημερομηνία εγγραφής : 19/10/2011
    Ηλικία : 49
    Τόπος : Ελλάδα

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από Έλληνας Σαβ Οκτ 22, 2011 10:21 am

    Καλημέρα. Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε να ανεβάσω φωτογραφίες που τράβηξα από μια χαρτοκοπτική που αγόρασα χθές; προσπαθώ αλλά δεν μπορώ να καταφέρω κάτι...
    Γιάννης
    Γιάννης
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 870
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/06/2009
    Ηλικία : 37
    Τόπος : Θεσσαλονίκη

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από Γιάννης Δευ Οκτ 24, 2011 9:28 am

    Καλημέρα σας!
    Ανέβασα στο παρελθόν ένα σχετικό οδηγό εδώ. Αν δεν τα καταφέρετε, επικοινωνήστε μαζί μου με προσωπικό μήνυμα (PM).
    Έλληνας
    Έλληνας


    Αριθμός μηνυμάτων : 21
    Ημερομηνία εγγραφής : 19/10/2011
    Ηλικία : 49
    Τόπος : Ελλάδα

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από Έλληνας Δευ Οκτ 24, 2011 2:39 pm

    Γεια σας. Ελπίζω να κατάφερα να αναρτήσω σωστά τις εικόνες. Θα ήθελα να σας ρωτήσω εαν γνωρίζετε εκτός από την σελίδα karagkiozis.com να υπάρχει κάποια άλλη σελίδα ή καραγκιοζοπάιχτης που να έχει όμορφες φιγούρες προς πώληση τις οποίες δεν τις θέλω τόσο για να παίξω αλλά για συλλογή.
    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 20681722ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 64753574ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 87576865ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 56161154ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 15587648ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 83892753ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 87542223ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 56651863
    Έλληνας
    Έλληνας


    Αριθμός μηνυμάτων : 21
    Ημερομηνία εγγραφής : 19/10/2011
    Ηλικία : 49
    Τόπος : Ελλάδα

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από Έλληνας Δευ Οκτ 24, 2011 2:42 pm

    Προσπαθώ να ανρτήσω αλλά είναι απίθανο.
    Να με συγχωρείτε για την ταλαιπωρία.

    imageshack.us/photo/my-images/10/20681722.jpg
    imageshack.us/photo/my-images/844/64753574.jpg
    imageshack.us/photo/my-images/854/87576865.jpg
    imageshack.us/photo/my-images/10/56161154.jpg
    imageshack.us/photo/my-images/710/15587648.jpg
    imageshack.us/photo/my-images/508/83892753.jpg
    imageshack.us/photo/my-images/153/87542223.jpg
    imageshack.us/photo/my-images/828/56651863.jpg
    Έλληνας
    Έλληνας


    Αριθμός μηνυμάτων : 21
    Ημερομηνία εγγραφής : 19/10/2011
    Ηλικία : 49
    Τόπος : Ελλάδα

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από Έλληνας Δευ Οκτ 24, 2011 2:44 pm

    Αντιγράψτε το link και επικολήστε το στον περιηγητή σας. Δεν μπόρεσα να αναρτήσω με άλλο τρόπο.
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από Ιωάννης Δευ Οκτ 24, 2011 9:30 pm

    Ρε άρχοντα τι ανέβασες? εισαι καταπληκτικος!!!! Βρηκες αυτη τη παλια χαρτοκοπτικη που εψαχνα!!!! Εισαι μεγάλος!!!!!!!!! ξερεις τι τρομερες αναμνησεις μου ξυπνησες? πρεπει να πηγαινα γυρω στη πρωτη με δευτερα δημοτικου οταν την ειχα αγορασει για πρωτη φορα απο ενα βιβλιοπωλειο!!! Επανω στα σχέδια βλεπω γράφει "Δημόπουλος".. μπορεις να μας πεις ολες τις πληροφοριες που αναγραφονται επανω στη χαρτοκοπτικη αυτη?
    Έλληνας
    Έλληνας


    Αριθμός μηνυμάτων : 21
    Ημερομηνία εγγραφής : 19/10/2011
    Ηλικία : 49
    Τόπος : Ελλάδα

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από Έλληνας Δευ Οκτ 24, 2011 9:56 pm

    Χαίρομαι πολύ που σας άρεσε η χαρτοκοπτική αυτή.
    Εγώ την απόκτησα από ένα βιβλιοπωλείο στο Αγρίνιο και μάλιστα ήταν η τελευταία, τον ρώτησα αν θα ξαναφέρει και αν έχει κάτι άλλο σχετικό και η απάντηση ήταν πικρή... δεν υπάρχει ενδιαφέρον μου είπε για τον καραγκιόζη και γι' αυτό ούτε βρίσκω αλλά ούτε και θα μου ζητόυσαν κάτι τέτοιο, φανταστείτε εγώ περαστικός από εκεί ήμουν ο μοναδικός που ζήτησε υλικό Καραγκιόζη εδώ και 4-5 χρόνια. Μπορείτε λοιπόν να καταλάβετε γιατί θα μας φάνε ζωντανούς οι ξένοι... χάνουμε τις ρίζες μας και αυτό είναι ότι ποιο οδυνηρό για το έθνος μας. Ωστόσο ας είμαστε ευχαριστημένοι που τα παιδιά μας τα διδάσκουμε ήθος μέσα από τα Γκορμίτη και άλλα τέτοια εκτρώματα που διαπαιδαγωγούν κσι πράγουν την βία με το καλύτερο αποτέλεσμα. Αναζητώ να βρω φιγούρες και χαρτοκοπτικές, αν θα αποκτήσω κάτι άλλο θα σας ενημερώσω και θα το αναρτήσω εδώ. Καλή σας συνέχεια.
    Έλληνας
    Έλληνας


    Αριθμός μηνυμάτων : 21
    Ημερομηνία εγγραφής : 19/10/2011
    Ηλικία : 49
    Τόπος : Ελλάδα

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από Έλληνας Δευ Οκτ 24, 2011 10:38 pm

    Κ. Δημόποπυλος & ΣΙΑ Ε.Ε
    Λ. Καβάλας 324 & Σούτσου 3
    Χαϊδάρι - Αθήνα
    Τ.Κ. 124-62
    Τηλ. 58.16.034
    Κλεισθένους 15
    Αθήνα
    Τ.Κ. 105-52
    Τηλ. 32.40.877


    Αυτά είναι τα στοιχεία της χαρτοκοπτικής[i]
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 9 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από Ιωάννης Τρι Οκτ 25, 2011 3:02 am

    Εγω αυτη τη χαρτοκοπτικη την εψαχνα χρονια! αληθεια ποσο την αγορασες απο το μαγαζι? εγω τελευταια φορα που την ειδα να πωλειται ηταν στα Καλάβρυτα καπου το 1996-97... μετα δε τη ξαναειδα.. παντως μη το λες αυτο οτι δε ζηταει ο κοσμος υλικο απο Καραγκιοζη.. εχει να κανει αποκλειστικά στο καταστημα που θα πεσεις... υπαρχουν βιβλιοπωλεια που ζηταει ο κοσμος και τα παιδια βιβλια και οτιδηποτε εχει να κανει με το ελληνικο θεατρο σκιων! Οσο για τους ξενους που θα μας τα φανε ειμαι της αποψης οτι πως ειναι δυνατον ολοι οι υγιεις πόροι αυτης της χωρας να εχουν πεσει σε μια μορφη ύπνωσης και να μην αντιδρουν? τι εχει ακριβως συμβει και δεν αντιδρα κανεις? η νεολαια, εμεις δηλαδη, γιατι δεν κανουμε κατι? γιατι? Εγω πιστευω οτι υπάρχει έλλειψη οράματος, έμπνευσης και πανω απ'ολα ΔΥΝΑΜΗΣ για να επιτευχθουν καποια πραγματα.. κι εγω μη νομιζετε.. αν ειχα τις δυναμεις να βοηθησω εμπρακτα σ'αυτο ξερετε τι θαυμασια πραγματα θα ειχα κανει? τιποτα δε θα χαθει αν μπορουσα να δωσω ολα οσα μπορω! Στο χερι μας ειναι να σωσουμε ο,τι απεμεινε! Εμπρος λοιπον!

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ Απρ 26, 2024 4:15 pm