ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ FORUM ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΘΙΑΣΩΤΕΣ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ ΣΚΙΩΝ


5 απαντήσεις

    ΒΙΝΤΕΟ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟ YOUTUBE

    Γιάννης
    Γιάννης
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 870
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/06/2009
    Ηλικία : 37
    Τόπος : Θεσσαλονίκη

    ΒΙΝΤΕΟ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟ YOUTUBE Empty ΒΙΝΤΕΟ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟ YOUTUBE

    Δημοσίευση από Γιάννης Παρ Σεπ 25, 2009 3:07 pm

    Βρήκα συμπτωματικά σήμερα στο youtube κάποια αποσπάσματα από παραστάσεις του Θανάση Σπυρόπουλου. Τα παραθέτω παρακάτω:

    ΑΠΟΣΠΑΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ ΣΤΟ Δ. Δ. ΑΕΤΟΥ


    Ο ΚΑΤΑΡΑΜΜΕΝΟΣ ΦΙΔΗΣ
    avatar
    kelekelekele84


    Αριθμός μηνυμάτων : 67
    Ημερομηνία εγγραφής : 31/08/2009
    Τόπος : Thessaloniki

    ΒΙΝΤΕΟ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟ YOUTUBE Empty Απ: ΒΙΝΤΕΟ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟ YOUTUBE

    Δημοσίευση από kelekelekele84 Σαβ Νοε 14, 2009 2:29 pm

    avatar
    kelekelekele84


    Αριθμός μηνυμάτων : 67
    Ημερομηνία εγγραφής : 31/08/2009
    Τόπος : Thessaloniki

    ΒΙΝΤΕΟ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟ YOUTUBE Empty Απ: ΒΙΝΤΕΟ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟ YOUTUBE

    Δημοσίευση από kelekelekele84 Σαβ Νοε 14, 2009 2:36 pm

    Μαλλον εγω αργησα να ανακαλυψω το αρχειο της ερτ....ανεβασα εδω μια συνεντευξη του σπουδαιου Θαναση Σπυροπουλου...Μεσα στη συνεντευξη υπαρχουν κομματια της παραστασης Κατσαντωνης...η οποια παιχτηκε στην ερτ το 87... και κομματια της παραστασης ο Γαμος του Καραγκιοζη...καποτε ειχα τον Κατσαντςνη αντιγραμμενο σε κασσετα...δυστυχως αυτη η κασσετα ειναι χαμενη...
    Γιάννης
    Γιάννης
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 870
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/06/2009
    Ηλικία : 37
    Τόπος : Θεσσαλονίκη

    ΒΙΝΤΕΟ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟ YOUTUBE Empty Απ: ΒΙΝΤΕΟ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟ YOUTUBE

    Δημοσίευση από Γιάννης Σαβ Νοε 14, 2009 7:33 pm

    Aν είναι να ξεθάβεις τέτοιους θησαυρούς, κάλιο αργά παρά ποτέ! Ευχαριστούμε! Και μάλιστα ταχύτατη η ανταπόκριση, αφού μόλις πριν 9 μέρες ανέβηκε!
    avatar
    kelekelekele84


    Αριθμός μηνυμάτων : 67
    Ημερομηνία εγγραφής : 31/08/2009
    Τόπος : Thessaloniki

    ΒΙΝΤΕΟ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟ YOUTUBE Empty Απ: ΒΙΝΤΕΟ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟ YOUTUBE

    Δημοσίευση από kelekelekele84 Σαβ Νοε 14, 2009 8:42 pm

    Euxaristw polu file Gianni...elpizw kapoia stigmi na xanavrethei auti i parastasi apo kapoio filo! Giati pragmatika axizei!
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    ΒΙΝΤΕΟ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟ YOUTUBE Empty Ξεκιναω επιθετικα

    Δημοσίευση από Ιωάννης Κυρ Νοε 15, 2009 12:15 am

    Καλα εχω μεινει αφωνος.. Τι εκπληκτικη εκπομπη ηταν αυτη? πρεπει να βγει οπωσδηποτε σε dvd!!! Γενικα το αρχειο της ΕΡΤ πρεπει να δωθει στο λαό. Δε σηκωνει κουβεντα αυτο.. τελειωσε.. Δε φτανει τα σκανδαλα και τις αυθαιρεσιες που κανουν εκει μεσα (μερικοι ισως να ειδατε τι τους εσειρε ο Μακης Τριανταφυλλοπουλος στην εκπομπη του τη προηγουμενη Πεμπτη) αλλα σπανια αρχεια ειτε τα σβηνουν ειτε τα κρατανε ετσι για τη πλακα οι κεραταδες.. Γνωστος Καραγκιοζοπαικτης προσπαθησε να "ψησει" καποιους στην ΕΡΤ να ξαναβαλουν τη σειρα "Και μιλαει και λαλαει" και αυτοι απαντησαν "ΔΕ ΘΕΛΟΥΜΕ".. Ε πάρτε τα να μη σας τα χρωσταω λαμόγια.. Και εσεις και τα ert-archives..
    avatar
    kelekelekele84


    Αριθμός μηνυμάτων : 67
    Ημερομηνία εγγραφής : 31/08/2009
    Τόπος : Thessaloniki

    ΒΙΝΤΕΟ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟ YOUTUBE Empty Απ: ΒΙΝΤΕΟ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟ YOUTUBE

    Δημοσίευση από kelekelekele84 Κυρ Νοε 15, 2009 12:39 am

    Sigoura pantws uparxoun k alles sunenteuxeis tou Spuropoulou...makari kapoia stigmi na tis vroume oles!
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    ΒΙΝΤΕΟ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟ YOUTUBE Empty Απ: ΒΙΝΤΕΟ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟ YOUTUBE

    Δημοσίευση από Ιωάννης Κυρ Νοε 15, 2009 12:46 am

    Βεβαια! Νομιζω πως υπαρχει και μια στα "Κολλητηρια"! Εγω εχω και μια συνεντευξη απο το Γιάνναρο (του 1987 παλι!) που θα ανεβασω σε λιγες μέρες.
    avatar
    kelekelekele84


    Αριθμός μηνυμάτων : 67
    Ημερομηνία εγγραφής : 31/08/2009
    Τόπος : Thessaloniki

    ΒΙΝΤΕΟ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟ YOUTUBE Empty Απ: ΒΙΝΤΕΟ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟ YOUTUBE

    Δημοσίευση από kelekelekele84 Κυρ Νοε 15, 2009 12:16 pm

    Mpravo!!!!!!!Polu xairomai!!!!!!!Ti egine file Iwannh me ta 82 entalmata tou Vaggou??
    Γιάννης
    Γιάννης
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 870
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/06/2009
    Ηλικία : 37
    Τόπος : Θεσσαλονίκη

    ΒΙΝΤΕΟ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟ YOUTUBE Empty Απ: ΒΙΝΤΕΟ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟ YOUTUBE

    Δημοσίευση από Γιάννης Πεμ Απρ 15, 2010 11:56 am

    Βρήκα διαφημίσεις για παραστάσεις και προσφορές με τον Θανάση Σπυρόπουλο στο κανάλι του 0-6 στο youtube. Τις παραθέτω:



    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    ΒΙΝΤΕΟ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟ YOUTUBE Empty Απ: ΒΙΝΤΕΟ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟ YOUTUBE

    Δημοσίευση από Ιωάννης Κυρ Μάης 16, 2010 7:47 pm

    Κοιτάξτε παιδια αυτη τη φωτογραφια. Είναι απο το εισαγωγικό σήμα της εκπομπής του 1987 "Χρόνια συντροφιά με το Καραγκιόζη" του Θανάση Σπυρόπουλου, την καλύτερη ισως παραγωγη θεατρου σκιων στην ελληνικη τηλεοραση! Για οσους δε το γνωριζουν στην εισαγωγη ακουγοταν το τραγουδι "Ειμαι εγω ο Καραγκιοζης" του Φριξου Γαζεπιδη ενω προς το τελος διακρινεται και ο γιος του Θαναση Σπυροπουλου, Κωστας σε νηπιακη ηλικια να κραταει τη φιγουρα του Μπαρμπαγιωργου! Στην εισαγωγη εμφανιζεται επισης και ο Φριξος Γαζεπιδης ο οποιος σε ενα επεισοδιο μιλαει για τον εαυτο του, ενα επεισοδιο το οποιο θα ηθελα σαν παλαβος να εχω στα χερια μου!
    ΒΙΝΤΕΟ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟ YOUTUBE 81171549
    Uploaded with ImageShack.us
    Γιάννης
    Γιάννης
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 870
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/06/2009
    Ηλικία : 37
    Τόπος : Θεσσαλονίκη

    ΒΙΝΤΕΟ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟ YOUTUBE Empty Απ: ΒΙΝΤΕΟ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟ YOUTUBE

    Δημοσίευση από Γιάννης Δευ Μάης 17, 2010 7:24 am

    Και άλλη μία διαφήμισή του στο youtube ανέβηκε εδώ:

    avatar
    παρης


    Αριθμός μηνυμάτων : 214
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2013
    Ηλικία : 24
    Τόπος : σφακια

    ΒΙΝΤΕΟ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟ YOUTUBE Empty Απ: ΒΙΝΤΕΟ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟ YOUTUBE

    Δημοσίευση από παρης Κυρ Ιουν 30, 2013 5:27 pm

    ΠΡΈΠΈΊ ΚΑΙ ΤΟ ΤΟΝΙΖΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΈΠΈΊ να βγου ολες οι παραστασεις σπυροπουλου απο την Ερτ ολες ομως και απο τα 10 χρονια. Εγω προσωπικα που δεν τις εχω δει μονο αυτες που εχετε ανεβασει τρελενομαι. Δεν ξερω αλλα κατι πρέπέι να κανουμε για να βγουν οι παραστασεις αν δεν τις δινουν οσοι εχουν το άρχέίό εμεις πρεπει να ψαξουμε ειναι κριμα να χαθει τετοιο αρχειο 10 χρονων. Το ιδιο ισχυ και για καραγκιοζη και για κολητηρια. Παιδια βρηκα απο τα κολητηρια ενα αποσπασμα στο outube απο το σπυροπουλο με τους αρεβωνες του καραγκιοζη. Κοβεται σε ωραιο σημειο μακαρι να βρεθει και το υπολοιπο. Ντροπη που ΆΎΤΌΊ που τα εχουν κρυμνα και θα χαλασουν καποια στιγμηντροπη!
    avatar
    karagiozis00


    Αριθμός μηνυμάτων : 55
    Ημερομηνία εγγραφής : 25/06/2014

    ΒΙΝΤΕΟ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟ YOUTUBE Empty Απ: ΒΙΝΤΕΟ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟ YOUTUBE

    Δημοσίευση από karagiozis00 Σαβ Απρ 04, 2015 1:21 am

    Λοιπον με ενα σμπαρο 2 τριγωνια. Θα πρεπει να ευχαριστησουμε αυτο το ατομο για τις 2 υπερσπανιες παραστασουλες τις οποιες ειχε τραβηξει και διεθεσε σε εμας.
    1ΟΝ Ο ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗς ΜΑΓΕΡΑς (2 ΜΕΡΟς ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΠΙΑΣΑΝΕ ΤΟΝ ΧΑΤΖΗΑΒΑΤΗ)
    2 Ο ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗς ΣΑΛΤΑΔΟΡΟς (ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΑ ΑΚΟΜΑ ΠΑΙΔΕς)
    https://www.youtube.com/watch?v=qbUP2WchrnY
    Ο Μαγειρας Αυτη την εκδοχη την τελευταια δεν νομιζω να εχει ξαναβιντεοσκοπηθει εκτος απο εδω.
    Ο σαλταδορος εδω:https://www.youtube.com/watch?v=6CR0FfLQGZ4
    Θα επρεςπε να βοηθησουμε κι εμεις οσο μπρρουμε επιβαλεται!

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Κυρ Απρ 28, 2024 5:25 am