ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ FORUM ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΘΙΑΣΩΤΕΣ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ ΣΚΙΩΝ


+28
Νίκος
giorgos
Ορέστης
Babitos
Αντώνης
dkatsap
κατσαντωνης 1
Ξενοφών
Γιουβάν
georgioskargr
Έλληνας
λαϊκός
Ευστράτιος Πασχαλίδης
Ορφέας
gio
marianthi_katopodi
george plessas
Τάσος Γεωργίου
Nικόλας
Στέλιος
BARBOS
μιχαλης
Georgios
Γιάννης
lgeo7
kelekelekele84
Ιωάννης
ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
32 απαντήσεις

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από Ιωάννης Τρι Οκτ 25, 2011 6:12 am

    Ξανανεβαζω τα σχεδια που μας εδωσες ωστε να φαινονται κανονικα χωρις να χρειαζεται να κανει καποιος αντιγραφη του link στον browser !

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 20681722
    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 87576865
    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 56161154
    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 83892753
    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 87542223
    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 56651863
    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 15587648
    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 64753574



    Μιλάμε για εκπληκτικά σχέδια, και περισσότερο εκεινα του Κολοκοτρώνη, του Αθανασιου Διακου, του Χατζηαβατη της Αγλαιας και του Βεληγκεκα!
    Έλληνας
    Έλληνας


    Αριθμός μηνυμάτων : 21
    Ημερομηνία εγγραφής : 19/10/2011
    Ηλικία : 49
    Τόπος : Ελλάδα

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από Έλληνας Τρι Οκτ 25, 2011 1:27 pm

    Ιωάννη μήπως μπορείς να με βοηθήσεις πως να βάζω κι εγώ φωτογραφίες με αυτό τον τρόπο ώστε να φαίνονται απ'ευθείας στο forum;
    Την χαρτοκοπτική την αγόρασα 10ευρώ και ήταν η τελευταία. Μακάρι να υπάρξει άνθισει του Καραγκιόζη γιατί πραγματικά αυτό το θέατρο εκτός του ότι είναι παραδοσιακό είναι και η άμεση έκφραση του λαού μας.
    Και κάτι άλλο, ανακάλυψα την σελίδα αυτή karagkiozisgd.blogspot.com αναζητώντας φιγούρες καραγκιόζη στο internet μπορώ να πω ότι έχει πολλά όμορφα σχέδια από φιγούρες, επικοινώνησα με τον καραγκιοζοπαίχτη αυτό και τελικά παράγγειλα κάποιες φιγούρες που θα έχω την Πέμπτη και θα τις αναρτήσω να τις δείτε κι εσείς, ακόμα ο ίδιος καραγκιοζοπαίχτης μπορεί να κατυασκευάσει οποιαδήποτε φιγούρα του ζητήσεις ακόμα και και προσωπικότητες όπως πολιτικοί κ.α πρόσωπα, σκέφτομαι να του δώσω μια παραγγελία με ιδιαίτερα σχέδια που πίστεύω ότι θα αξίζουν για συλλογή αλλά πρώτα περιμένω να δω την δουλειά του από το υλικό που περιμένω. Θα σας ενημερώσω για ότι νεότερο.
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από Ιωάννης Τρι Οκτ 25, 2011 4:54 pm

    10 ευρω ε? πωω... να φανταστεις οτι στο γνωστο διεθνες ηλεκτρονικο καταστημα ebay τη χαρτοκοπτικη αυτη την πουλουσαν πανάκριβα! πρεπει να κοστιζε πανω απο 50 δολλάρια! εισαι πολυ τυχερος! ελπιζω κι εγω να εντοπισω το συγκεκριμενο σετ χαρτοκοπτικης σε κανα παλιο βιβλιοπωλειο της Αθηνας... Αυτη τη σελιδα που αναφερεις την ξερουν σχεδον ολοι απο το φορουμ μας, κι αν δε κανω λαθος το παιδι που φτιαχνει τις φιγουρες ειναι και μελος εδω! περιμενουμε νεοτερα!
    Έλληνας
    Έλληνας


    Αριθμός μηνυμάτων : 21
    Ημερομηνία εγγραφής : 19/10/2011
    Ηλικία : 49
    Τόπος : Ελλάδα

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από Έλληνας Τρι Οκτ 25, 2011 5:13 pm

    Ιωάννη μήπως θα μπορούσες να μου εξηγήσεις πως μπορώ να ανεβάζω κανονικά τις εικόνες στις επόμενες αναρτήσεις μου; Τα 10 ευρώ είναι όντως καλή τιμή αν μου λες για 50 δολάρια. Έχω ψάξει τηλεφωνόντας σε διάφορες εκδόσεις και δεν βρίσκω τίποτα από χαρτοκοπτική Καραγκιόζη του τότε αλλά και του σήμερα. Μόλις παραλάβω τις φιγούρες θα σας τις παρουσιάσω.
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από Ιωάννης Πεμ Οκτ 27, 2011 11:36 pm

    Φιγούρες του Βάγγου Κορφιάτη.

    Αλη Πασάς
    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 93647677

    Βεζύρης
    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 65772456

    Αξιωματικος
    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 Nnncu
    Ευστράτιος Πασχαλίδης
    Ευστράτιος Πασχαλίδης


    Αριθμός μηνυμάτων : 33
    Ημερομηνία εγγραφής : 13/08/2011
    Ηλικία : 37
    Τόπος : Αθήνα, Βύρωνας

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από Ευστράτιος Πασχαλίδης Παρ Οκτ 28, 2011 3:21 am

    katapliktikes figoyres pragmatika!
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από Ιωάννης Παρ Οκτ 28, 2011 2:55 pm

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 Karagiozisfotirammou
    Kαραγκιοζης του Φώτη Ράμμου σε καθαρότερη ανάλυση.
    avatar
    Nικόλας


    Αριθμός μηνυμάτων : 148
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/07/2009

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από Nικόλας Παρ Οκτ 28, 2011 3:06 pm

    επισης να συμπληρωσω στις παραπάνω φιγούρες ότι ο αλή πασάς είναι σχέδιο του Χρήστου Χαρίδημου και ανήκε στον Μονδάνο που αργότερα τη φιγούρα αυτή την απέκτησε ο Βάγγος και ο δεύτερος απο τους 2 κάτω πασάδες είναι σχέδιο επίσης Χαρίδημου και κατασκευή του Βάγγου!
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από Ιωάννης Παρ Οκτ 28, 2011 3:14 pm

    Ακριβως... αλλωστε απο το τροπο σχεδιασμου του Αλη Πασα ενα εμπειρο ματι το καταλαβαινει αμεσως οτι δεν ειναι σχεδιο του Βαγγου.. Και ο αλλος ο Πασάς με τα σπαστά πόδια ειναι γενικοτερα γνωστο στους κυκλους του Καραγκιοζη οτι ηταν απο σχέδιο Χαρίδημου σε adaptation του Βάγγου.
    Έλληνας
    Έλληνας


    Αριθμός μηνυμάτων : 21
    Ημερομηνία εγγραφής : 19/10/2011
    Ηλικία : 49
    Τόπος : Ελλάδα

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από Έλληνας Τετ Νοε 02, 2011 11:29 pm

    Παιδιά γεια σας. Με συγχωρείτε για την καθυστέρηση αλλά λόγω φόρτου δουλειάς δεν πρόλαβα να κάνω την φωτογράφιση. Λοιπόν πρέπει να σας πω ότι οι φιγούρες που παρέλαβα είναι εκπληκτικές πραγματικά πάρα πολύ όμορφες, σας έχω κάνει την φωτογράφηση και ελπίζω να κατάφερα να σας τις αναρτήσω, με μια λεπτομέρια δεν μπορώ να καταφέρω να αποτυπώσω στην φωτογραφία την ομορφιά που έχουν οι φιγούρες αν τις αντικρίσεις από κοντά και είναι κρίμα που δεν μπορώ να σας μεταφέρω στην πραγματική τους εμφάνιση (προφανώς λόγο χαμηλής ποιότητας φωτογραφικής και φωτισμού ίσως). Περισσότερο απ' όλες μου άρεσε ο Ταχήρ καθώς έχει πολύ λεπτομέρεια χωρίς όμως να θέλω να πω το αντίθετο και για τις υπόλοιπες. Το ύψος τους είναι 32cm Καραγκιόζης, 36cm Χατζεηβάτης, 41cm Ταχήρ και Βεληγκέκας και 42cm Μπαρμπαγιώργος. Το πλαστικό είναι σκληρό αλλά δεν σπάει. Σας προτείνω να αποκτήσετε κι εσείς κάποια κομμάτια. Περισσότερα σχέδια αλλά σε μικρή φωτογραφία όπως και πολλά άλλα σχετικά με Καραγκιόζη θα δείτε στο Blog του κατασκευαστή των φιγούρων Γιώργου Ηπειρώτη http://karagkiozisgd.blogspot.com Εγώ θα τις χρησιμοποιήσω ως διακόσμηση σε τοίχο του σπιτιού μου αλλά πιστεύω ότι είναι καλές και για παραστάσεις. Έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος και κάποια στιγμή έχοντας καλά τα πράγματα θα παραγγείλω και μερικές ακόμα. Περιμένω να ακούσω τις κριτικές σας ως ποιο έμπειροι ίσως.[img]ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 83523093 [/img][img]ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 75361154 [/img][img]ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 19076295 [/img][img]ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 38164738 [/img][img]ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 80603918 [/img]
    Έλληνας
    Έλληνας


    Αριθμός μηνυμάτων : 21
    Ημερομηνία εγγραφής : 19/10/2011
    Ηλικία : 49
    Τόπος : Ελλάδα

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από Έλληνας Τετ Νοε 02, 2011 11:35 pm

    Παιδιά μήπως έκανα κάποιο λάθος; Αν και όταν ανοίξεις την εικόνα σε νέα καρτέλα φαίνετε κανονικά η φιγούρα στο forum εμφανίζετε κομένη. Σας ζητάω συγνώμη για την ταλαιπωρία σας από λάθος μου αλλά προσπαθώ να ανεβάσω χωρίς να έχω και πολλές γνώσεις. Αν κάποιος μπορεί να με διορθώσει ας το κάνει. Σας ζητάω συγνώμη και πάλι.
    marianthi_katopodi
    marianthi_katopodi


    Αριθμός μηνυμάτων : 27
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/10/2011

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από marianthi_katopodi Τρι Δεκ 06, 2011 1:10 pm



    Έχει επεξεργασθεί από τον/την marianthi_katopodi στις Τετ Δεκ 07, 2011 4:11 pm, 1 φορά
    marianthi_katopodi
    marianthi_katopodi


    Αριθμός μηνυμάτων : 27
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/10/2011

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από marianthi_katopodi Τρι Δεκ 06, 2011 1:19 pm



    Έχει επεξεργασθεί από τον/την marianthi_katopodi στις Τετ Δεκ 07, 2011 4:10 pm, 1 φορά
    marianthi_katopodi
    marianthi_katopodi


    Αριθμός μηνυμάτων : 27
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/10/2011

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από marianthi_katopodi Τρι Δεκ 06, 2011 1:30 pm



    Έχει επεξεργασθεί από τον/την marianthi_katopodi στις Τετ Δεκ 07, 2011 4:13 pm, 2 φορές συνολικά
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από Ιωάννης Τρι Δεκ 06, 2011 6:24 pm

    Νταξει αυτες οι φιγουρες ειναι απο το site του κ.Πανου Καπετανιδη κι εχουν ανεβει απο περσι το Πάσχα, δε νομιζω να μη τις εχει δει καποιος απο εδω..δεν ειναι κατι νεο δηλαδη.. και κατα δευτερον μου φαινεται οτι απαγορευεται η αναδημοσίευση των φωτογραφιων αυτων..
    avatar
    λαϊκός


    Αριθμός μηνυμάτων : 10
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2011

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από λαϊκός Τετ Δεκ 21, 2011 5:43 pm

    καλησπέρα. Χαιρετώ ολους του φίλους του Καραγκιόζη. Ψάχνω κάποιες φιγούρες απο την σειρά των εκδόσεων Ρέκος. Υπάρχουν κάποιες στο εδώ θέμα και θα ήθελα τις φιγούρες του καραγκιόζη, του χατζηαβάτη του Μπαρμπα Γιώργου και των κολητηριών αν υπάρχουν και αν είναι εύκολο να τις δημοσιεύσει κάποιος-α φίλος-η. Σας ευχαριστώ.
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από Ιωάννης Τετ Δεκ 21, 2011 5:56 pm

    Πολλες τετοιες φιγουρες απο χαρτοκοπτικες εχει το μαγαζί του κυρ-Σταυρου Τάσση στην οδο Υπατίας κοντα στη Μητροπολη Αθηνών. Αλλα ο συγκεκριμενος κύριος δε φαινεται οτι στεκει και πολυ καλα στο μυαλο.. Τη μια λεει π.χ. οτι η τάδε χαρτοκοπτικη με φιγουρες απο την "Αγκυρα" κοστιζει 15 ευρω την αλλη φορα σου λεει οτι κοστιζει 10 ευρω και το Σαββατο που πηγα μου ειπε οτι κοστιζει πλεον 100 ευρω!!!! Σε ενα αλλο παιδι ειχε πει οτι κοστιζουν μολις 7 ευρω! Κατι αλλες χαρτοκοπτικες του καραγκιοζοπαικτη Μιχάλη Χατζάκη τις ειχε 10 ευρω το φύλλο! Αυτες κανονικα δε κοστιζουν ουτε 2 ευρω η μια φυλλάδα! Εντωμεταξυ στο μαγαζι αυτο ο συγκεκριμενος κυριος φτιαχνει δικα του σχεδια με φιγουρες πανω σε παιδικους καμβαδες απο τα Jumbo και απο κατω γραφει ημερομηνιες οπως "1990" και "1978" για να νομιζουν οι αφελεις οτι ειναι παλια έργα και συλλεκτικά! Ειναι για πολλες φάπες το άτομο.. Εντωμεταξυ μου εδειξε και μια φιγουρα ενος Εβραιου και μου ειπε οτι ειναι του Αντώναρου.. το ατομο εχει ξεφυγει τελειως.. ψυχίατρο κατευθειαν, εχει πρόβλημα! Μακριά απο αυτο το μαγαζί και το συγκεκριμενο κύριο...
    avatar
    Nικόλας


    Αριθμός μηνυμάτων : 148
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/07/2009

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από Nικόλας Τετ Δεκ 21, 2011 6:04 pm

    δυστυχως, τέτοιοι απατεώνες υπάρχουν και εγώ έχω πάει πολλές φορές σε αυτό το μαγαζί, αλλά κατάλαβα ότι άσκοπα έχανα την ώρα μου.. πάντος αμα ψάξεις φίλε λαϊκέ στο μοναστηράκι όλο και κάτι θα βρεις..
    avatar
    λαϊκός


    Αριθμός μηνυμάτων : 10
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2011

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από λαϊκός Τετ Δεκ 21, 2011 6:13 pm

    σας ευχαριστώ. Μια βόλτα στο Μοναστηράκι είναι απαραίτητη μου φαίνεται. Φίλε Ιωάννη στην σειρά που αναφέρω βλέπω στην σελίδα 9 αυτού του θέματος κάποιες φιγούρες απο την σειρά του Ρέκου τις οποίες έχεις ανεβάσει εσύ νομίζω. Θα σου ήμουν υπόχρεος αν μπορείς και διαθέτεις βέβαια τις φιγούρες που αναφέρω πιο πάνω να τις ανέβαζες. Δεν με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα τα πρωτότυπα. Μου αρκούν και κάποιες φωτογραφίες τους όπως αυτές που έχεις ήδη ανεβάσει. Ευχαριστώ.
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από Ιωάννης Τετ Δεκ 21, 2011 9:31 pm

    λαϊκός έγραψε:σας ευχαριστώ. Μια βόλτα στο Μοναστηράκι είναι απαραίτητη μου φαίνεται. Φίλε Ιωάννη στην σειρά που αναφέρω βλέπω στην σελίδα 9 αυτού του θέματος κάποιες φιγούρες απο την σειρά του Ρέκου τις οποίες έχεις ανεβάσει εσύ νομίζω. Θα σου ήμουν υπόχρεος αν μπορείς και διαθέτεις βέβαια τις φιγούρες που αναφέρω πιο πάνω να τις ανέβαζες. Δεν με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα τα πρωτότυπα. Μου αρκούν και κάποιες φωτογραφίες τους όπως αυτές που έχεις ήδη ανεβάσει. Ευχαριστώ.

    Tις συγκεκριμενες φιγουρες τις ειχα κατεβασει απο ενα site στο ιντερνετ! Δεν τις εχω εγω δηλαδη.. Παντως παιδια εγω εχω ηδη προγραμματισμενο ενα ετοιμο σετ απο φιγουρες της χαρτοκοπτικης του Θαναση Σπυροπουλου που θα σκαναρω και θα ανεβασω συντομα!
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από Ιωάννης Παρ Μαρ 23, 2012 4:22 pm

    Για οσους αρέσκονται στη κατασκευη φιγούρων απο σχέδια του κορυφαίου Καραγκιοζοπαίκτη Βάγγου Κορφιάτη, ιδού το αυθεντικό σχέδιο της δερμάτινης φιγούρας του Καραγκιόζη του Βάγγου που χρησιμοποιούσε τη δεκατία του 70 και του 60.

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 22137138
    georgioskargr
    georgioskargr


    Αριθμός μηνυμάτων : 8
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/03/2012

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από georgioskargr Δευ Απρ 02, 2012 12:18 am

    Θα ηθελα να μοιραστω με τους καραγκιοζοφιλους του forum δυο σχεδια μου σε δερμα(Βεληγκεκας) αλλα και σε ζελατινα(Χατζηαβατης).[img]ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 Belis [/img][img]ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 Xatzis [/img]
    georgioskargr
    georgioskargr


    Αριθμός μηνυμάτων : 8
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/03/2012

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από georgioskargr Τετ Απρ 04, 2012 7:29 pm

    Καλησπέρα σε όλους!Μοιράζομαι ακόμα ενα σχεδιό μου με τους φίλους του forum.Ενα πρωτοπαλίκαρο απο δέρμα στα 90cm![img]ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 84488346 [/img]
    georgioskargr
    georgioskargr


    Αριθμός μηνυμάτων : 8
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/03/2012

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από georgioskargr Πεμ Απρ 05, 2012 3:59 pm

    Καλησπέρα σε όλους!Ενα ακόμα σχέδιο μου αυτήν τη φορά σε ζελατίνα 1χιλιοστού και σε ύψος 65 cm
    Ταχηρ-Μπεης


    [img]ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 89537789 [/img]
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ

    Δημοσίευση από Ιωάννης Τετ Μάης 16, 2012 3:18 am

    Λήσταρχος Πασαδώρος (Σχεδιο και κατασκευη Αλιμπέρτης Άγγελος)

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 11670377


    Οδυσσέας Ανδρούτσος (Σχέδιο και κατασκευη Αλιμπέρτης Αγγελος)

    ΣΧΕΔΙΑ ΦΙΓΟΥΡΩΝ - Σελίδα 10 84365991

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ Μάης 17, 2024 6:47 am