ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ FORUM ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΘΙΑΣΩΤΕΣ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ ΣΚΙΩΝ


+14
Γιουβάν
Ξενοφών
george plessas
kelekelekele84
Στέλιος
BARBOS
ΓΙΑΝΝΗΣ10
mimis1978
Georgios
ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
Γιάννης
Nικόλας
Πάγκαρος
Ιωάννης
18 απαντήσεις

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από Ιωάννης Κυρ Μάης 01, 2011 10:15 pm

    Παιδια εδω σας δειχνω μια ολοκληρωμενη φωτογραφια απο τις επαγγελματικες μου φιγουρες, με τις οποιες θα παιζω το καλοκαιρι σε μια ειδικα διαμορφωμενη μαντρα στο εξοχικο μου στον Αλμυροπόταμο Ευβοίας! Θα ζησει μεγαλες στιγμες φετος το καλοκαιρι οποιος ερθει απο κει! Θα αναβιωσω τις παλιες καλες εποχες της τεχνης του Καραγκιοζη! Με ζωντανη μουσικη, παλιες φιγουρες κρεμασμενες στην αυλη, μεγαλα χαρτινα σκηνικα στην υποδοχη της μάντρας (οπως στο "και μιλαει και λαλαει" πισω απο τη ζωντανη ορχηστρα!) Θα γινει ΜΕΓΑΣ ΧΑΜΟΣ!!! Εχω σχεδον ολες τις φιγουρες που ηθελα, αλλα μου λειπουν 4 για να κλεισω τη βασικη μου συλλογή. 1η φιγουρα που μου λείπει ειναι ο Βεληγκέκας που είχε και ο Διονύσης Λέντερης στο HIGH TV, δευτερη που μου λειπει ειναι ο Μπαρμπαγιώργος που ειχε επισης ο Λεντερης στη τηλεοραση, 3η φιγουρα που μου λειπει ειναι ο μαύρος ξιφομάχος (αυτος που έχω δίπλα στο avatar μου!) και 4η φιγουρα που ψάχνω είναι ο νεαρός κλεφταρματολός, ο Γιάννος, που σκοτώνει ο μαύρος ξιφομάχος στο "Και μιλάει και λαλάει" απο τη παράσταση του Αντώναρου. Προκειται για σχεδιο του Φωτη Πλέσσα. Κανω ανοιχτη εκκληση σε οποιον μπορει να με βοηθησει να βρω αυτα τα σχεδια φιγουρων! Help!!!

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 917953954972957945173
    Oι φιγούρες μου.
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 Empty Εκκληση!!!!!!!

    Δημοσίευση από Ιωάννης Τετ Μάης 04, 2011 7:15 pm

    Βοήθεια σε οποιον μπορει!!! Χρειαζομαι τα παρακατω σχεδια!!
    Ψάχνω τα εξής σχέδια για να συμπληρώσω τις βασικες μου φιγουρες:


    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 19489082
    Mπαρμπαγιώργος

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 88162456.th
    Βεληγκέκας

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 44633382.th
    Μαύρος της ανατολής του Αβραάμ Αντωνάκου

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 98216779.th
    Γιάννος, νεαρος κλεφταρματωλος του Φωτη Πλέσσα

    Ετοιμαζω τις παραστασεις μου για το καλοκαιρι και θελω να τα εχω ετοιμα απο τωρα!
    avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ10


    Αριθμός μηνυμάτων : 14
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/02/2011

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ10 Πεμ Μάης 05, 2011 9:46 pm

    ΦΙΛΕ ΙΩΑΝΝΗ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΣ
    ΜΠΕΣ ΣΤΟ SITE ΠΟΥ ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΘΑ ΣΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΣΕΙ
    karagiozisgd.blogspot.com
    avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ10


    Αριθμός μηνυμάτων : 14
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/02/2011

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ10 Πεμ Μάης 05, 2011 9:47 pm

    karagkiozisgd.blogspot.com
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από Ιωάννης Πεμ Μάης 05, 2011 10:01 pm

    ΓΙΑΝΝΗΣ10 έγραψε:ΦΙΛΕ ΙΩΑΝΝΗ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΣ
    ΜΠΕΣ ΣΤΟ SITE ΠΟΥ ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΘΑ ΣΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΣΕΙ
    karagiozisgd.blogspot.com

    Το συγκεκριμενο site το γνωριζω απο καιρο! Ειναι σιγουρο ομως οτι μπορει να με εξυπηρετησει? Δηλαδη ειναι πιθανο να εχει τα σχεδια που θελω?
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από Ιωάννης Τρι Μάης 10, 2011 3:08 pm

    Εδω αγαπητοι φίλοι σας παρουσιάζω αλλο ενα μου απόκτημα απο το γνωστό μαγαζί στο Θησείο. Πρόκειται για φιγούρα που βασίζεται σε σχέδιο του Θανάση Σπυρόπουλου (υπάρχει και στο βιβλιο "Θεατρο σκιων: φως και ιστορια) μονο που αυτη εδω που πηρα ειναι απο τάπερ (επειδη η αυθεντικη είναι σκαλιστή) Ειναι ενας κλεφταρματολός, ενω κάποιοι φιλοι μου Καραγκιοζοπαικτες μου είπαν οτι προκειται για τη φιγουρα του καπετάν-Καραφωτιά.. απο τις πιο αγαπημενες μου!

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 100bg
    george plessas
    george plessas


    Αριθμός μηνυμάτων : 196
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/05/2011
    Ηλικία : 40
    Τόπος : ΑΜΑΛΙΑΔΑ

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από george plessas Σαβ Μάης 14, 2011 10:08 pm

    ΦΙΛΕ ΙΩΑΝΝΗ ΑΠΟ ΟΣΟ ΓΝΩΡΙΖΩ Ο ΠΛΕΣΣΑΣ ΔΕ ΧΡΕΩΣΕ ΠΟΤΕ ΦΙΓΟΥΡΕΣ ΤΟΥ 70 ΕΥΡΩ Κ ΙΔΙΩΣ ΣΕ ΝΕΟΥΣ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΟΠΑΙΚΤΕΣ! ΦΩΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΑΒΡΑΑΜ ΣΕ ΔΙΑΣΚΕΥΗ ΦΩΤΗ ΠΛΕΣΣΑΣ!

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 Dsc00630h

    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από Ιωάννης Σαβ Μάης 14, 2011 11:06 pm

    george plessas έγραψε:ΦΙΛΕ ΙΩΑΝΝΗ ΑΠΟ ΟΣΟ ΓΝΩΡΙΖΩ Ο ΠΛΕΣΣΑΣ ΔΕ ΧΡΕΩΣΕ ΠΟΤΕ ΦΙΓΟΥΡΕΣ ΤΟΥ 70 ΕΥΡΩ Κ ΙΔΙΩΣ ΣΕ ΝΕΟΥΣ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΟΠΑΙΚΤΕΣ! ΦΩΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΑΒΡΑΑΜ ΣΕ ΔΙΑΣΚΕΥΗ ΦΩΤΗ ΠΛΕΣΣΑΣ!

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 Dsc00630h


    Παω πασο! Γιατι εμενα μου ειπαν αλλα αγαπητε Γιωργο! Δε φταιω εγω για τη λαθος πληροφορια που μου εδωσαν! Ζητω συγνωμμη!
    george plessas
    george plessas


    Αριθμός μηνυμάτων : 196
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/05/2011
    Ηλικία : 40
    Τόπος : ΑΜΑΛΙΑΔΑ

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από george plessas Σαβ Μάης 14, 2011 11:26 pm

    φιλε δεν υπαρχει λογος απολογιας απλα μου αρεσει να λεγονται αληθειες κ ειναι κριμα να διννονται λαθος εντυπωσεις! γιουσουφ αραπης του βασιλαρου σπανιο κομματι απο την συλλογη του πλεσσα! πως σου φαινετε!


    URL=https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/821/dsc01363uk.jpg/]Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 Dsc01363uk[/URL]

    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από Ιωάννης Σαβ Μάης 14, 2011 11:55 pm

    Οκ! Αλλωστε αλλοι εφταιγαν και οχι εγω! Να πω σε αυτο το σημειο οτι παρολιγο να συναντουσα τον πατερα σου προπερσι στις εξετασεις για νεους Καραγκιοζοπαικτες (3 Μαϊου του 2010) που εγιναν στο Σπυροπουλειο μουσειο στους Αγ.Αναργυρους, αλλα εμαθα τηλεφωνικως οτι ενω ηταν ο κ.Πλεσσας καθ'οδον με τη Μερσεντές, το αμάξι έμεινε κάπου στην εθνικη οδο και τελικα δε καταφερε να ερθει.. Η φιγουρα του Γιουσούφ ειναι καταπληκτικη!
    george plessas
    george plessas


    Αριθμός μηνυμάτων : 196
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/05/2011
    Ηλικία : 40
    Τόπος : ΑΜΑΛΙΑΔΑ

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από george plessas Δευ Μάης 16, 2011 7:26 pm

    τοιχογραφια που ζητησα απο τον Φ. Πλεσσα στον τοιχο του σαλονιου μου!

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 Dsc03591tn



    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 Dsc03733m

    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από Ιωάννης Δευ Μάης 16, 2011 10:45 pm

    Τι να πω? Εισαι άρχοντας μεγαλε! Συγνωμμη που το λεω τοσο "λαϊκά" αλλα αυτο μου βγηκε! Άξιος!
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από Ιωάννης Πεμ Μάης 19, 2011 11:22 pm

    Εδω σας δινω μια φιγουρα απο πλεξιγκλας που ειχα αγορασει καπου το 1998-99 απο παρασταση του Θαναση Σπυροπουλου.. Τοτε θυμαμαι ο Σπυροπουλος πουλαγε πολλες τετοιες φιγουρες και αρκετες σε ποικιλια προσωπων.. κριμα που σταματησε τη παραγωγη τετοιων φιγουρών..

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 Xatzpleksiglass.th

    εδω ειναι το πανω μερος μιας γριας απο ζελατινα που εχω φτιαξει εγω
    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 Gria.th

    και απο κατω, με μεγαλη χαρα σας παρουσιαζω τα σχεδια που εχω φτιαξει για να τα περάσω σε καραβόπανο προκειμενου να κανω μια μεγάλη ποδιά για τη σκηνή μου! Τα σχεδια τα περναω πρωτα σε ριζοχαρτο και επειτα στο καραβοπανο..

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 Podia2.th

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 Podia1.th

    [IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img862/5100/podia3.th.jpg][/IMG]
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από Ιωάννης Σαβ Ιουν 04, 2011 11:21 pm

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 117ym
    Αξιωματικός σε σχεδιο Ασπιωτη απο παραλλαγη Μακρη. Η κατασκευη ειναι δικη μου απο ζελατινα.
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από Ιωάννης Δευ Αυγ 08, 2011 1:02 am

    Λιγη ακομα γευση απο τη προσφατη δουλεια μου με ρεκλαμες και φιγουρες! Θελω τη γνωμη σας!

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 187jjl

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 192ax

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 190gf

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 191kv

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 186ii

    Σκαλιστή παράγκα και νεαρος απο ζελατινα.

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 189ss

    Μισοτελειωμενο σκαλιστο σκηνικο.

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 185xv

    Η σκαλιστη μου παραγκα ετσι οπως φαινεται στο πανι.
    avatar
    kelekelekele84


    Αριθμός μηνυμάτων : 67
    Ημερομηνία εγγραφής : 31/08/2009
    Τόπος : Thessaloniki

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από kelekelekele84 Δευ Αυγ 08, 2011 6:39 pm

    Mpravo Iwanni....polu kali douleia....!!!
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από Ιωάννης Τρι Αυγ 09, 2011 12:35 am

    Eυχαριστω θερμοτατα! Εχω παθει υπερκοπωση απο τη τοση δουλεια που εχω ριξει για να προλαβω να ειμαι ετοιμος για τις παραστασεις που εχω χασει τελειως τη μπάλα! λιγο ακομα και θα θελω εντατικη!!!
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από Ιωάννης Τετ Αυγ 10, 2011 12:33 am

    To σκαλιστό αρχοντικό που εφτιαξα ειναι επιτελους ετοιμο και σας το παρουσιαζω!

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 193ul

    και απο κατω δειτε το πως φαινεται πισω απο το πανι..

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 195vj
    Ξενοφών
    Ξενοφών


    Αριθμός μηνυμάτων : 32
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/05/2012
    Τόπος : Αθηνα

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από Ξενοφών Τετ Μάης 30, 2012 7:55 pm

    Γεια σας παιδιά είμαι καινούργιος στο φόρουμ και από μικρός φανατικός του καραγκιόζη.
    Θα ήθελα την βοήθειά σας μιας και τώρα σκοπεύω να αρχίσω την αγορά η ακόμα και την κατασκευή φιγούρων. Θα ήθελα να μου πείτε που μπορώ να βρω κάποια ωραία σχέδια. Ακόμα θα ήθελα να ρωτήσω τον Ιωάννη που βρήκε τα σχέδια από σχεδόν όλες τις φιγούρες του Διονύση Λέντερη
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από Ιωάννης Τετ Μάης 30, 2012 8:01 pm

    Πέτρος έγραψε:Γεια σας παιδιά είμαι καινούργιος στο φόρουμ και από μικρός φανατικός του καραγκιόζη.
    Θα ήθελα την βοήθειά σας μιας και τώρα σκοπεύω να αρχίσω την αγορά η ακόμα και την κατασκευή φιγούρων. Θα ήθελα να μου πείτε που μπορώ να βρω κάποια ωραία σχέδια. Ακόμα θα ήθελα να ρωτήσω τον Ιωάννη που βρήκε τα σχέδια από σχεδόν όλες τις φιγούρες του Διονύση Λέντερη

    Καλησπερα και καλως ηρθες στη παρεα μας!! Εκατοντάδες σχέδια εχουν ανεβει και στο φορουμ μας (αρκετα απο αυτα μπορεις να βρεις στο topic που αφορα τους Καραγκιοζοπαικτες Φώτη και Χρήστο Πλέσσα) ενω πολλα απο τα σχέδια που βρηκα για τις φιγουρες του Σάκη Λέντερη ειναι απο φωτογραφιες αρχείου που βρηκα στο site του προέδρου του πανελληνικου σωματειου θεάτρου σκιων κ.Πάνου Καπετανίδη..

    http://www.karagkiozis.com/somateio/
    Κανε κλικ στο παραπανω λινκ και απο αριστερα επελεξε τη ταμπελα που λεει "Αρχείο φιγουρών" οπου θα δεις φιγουρες και σκηνικα με σχεδια απο παλιους καραγκιοζοπαικτες οπως ο Σπύρος Καράμπαλης, ο Γιώργος Χαρίδημος, ο Φρίξος Γαζεπίδης, ο Πέτρος Δώριζας ο Φώτης Πλέσσας και αλλους..
    Ξενοφών
    Ξενοφών


    Αριθμός μηνυμάτων : 32
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/05/2012
    Τόπος : Αθηνα

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από Ξενοφών Σαβ Ιουν 02, 2012 1:45 pm

    Σε ευχαριστώ για την βοήθειά σου Ιωάννη. Επισκέφτηκα τα site που μου πρότεινες. Επίσης θα ήθελα να σε ρωτήσω αν έφτιαξες μόνος σου ή αν αγόρασες τις φιγούρες που έχεις αναρτήσει πιο πάνω στην ίδια σελίδα;
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από Ιωάννης Πεμ Ιουν 07, 2012 12:03 am

    Πέτρος έγραψε:Σε ευχαριστώ για την βοήθειά σου Ιωάννη. Επισκέφτηκα τα site που μου πρότεινες. Επίσης θα ήθελα να σε ρωτήσω αν έφτιαξες μόνος σου ή αν αγόρασες τις φιγούρες που έχεις αναρτήσει πιο πάνω στην ίδια σελίδα;

    Χαιρομαι που βοηθησα! Οσο για τις φιγουρες αυτες δε τις εχω φτιαξει εγω, ειχα δωσει τα σχεδια σε εγχρωμη φωτοτυπια και μου τις εφτιαξαν..
    Ξενοφών
    Ξενοφών


    Αριθμός μηνυμάτων : 32
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/05/2012
    Τόπος : Αθηνα

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από Ξενοφών Πεμ Ιουν 07, 2012 10:34 pm

    Ενδιαφέρουσα πληροφορία! Μήπως θα μπορούσες να ανεβάσεις κάποια από τα σχέδια;; (ειδικά με ενδιαφέρουν: ο Μπαρμπαγιώργος, ο νεαρός, ο γέρος, ο αρματολός και ο πασάς του Λέντερη- που έχεις ανεβάσει πιο πάνω στην ίδια σελίδα) Από μικρός τα έβλεπα στην τηλεόραση και θα μου άρεσε να τα εξασφαλίσω και εγώ. Αν μπορέσεις να τα ανεβάσεις θα σου ήμουν υπόχρεος.
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από Ιωάννης Κυρ Ιουν 10, 2012 2:45 am

    Πέτρος έγραψε:Ενδιαφέρουσα πληροφορία! Μήπως θα μπορούσες να ανεβάσεις κάποια από τα σχέδια;; (ειδικά με ενδιαφέρουν: ο Μπαρμπαγιώργος, ο νεαρός, ο γέρος, ο αρματολός και ο πασάς του Λέντερη- που έχεις ανεβάσει πιο πάνω στην ίδια σελίδα) Από μικρός τα έβλεπα στην τηλεόραση και θα μου άρεσε να τα εξασφαλίσω και εγώ. Αν μπορέσεις να τα ανεβάσεις θα σου ήμουν υπόχρεος.

    Βεβαιως, θα ανεβασω αμεσως τώρα σε μεγάλο μεγεθος τα σχέδια που ζήτησες !


    Έχει επεξεργασθεί από τον/την Ιωάννης στις Κυρ Ιουν 10, 2012 5:55 am, 1 φορά
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 Empty Φιγούρες που ειχε ο Λέντερης απο σχέδια του Φώτη Πλέσσα

    Δημοσίευση από Ιωάννης Κυρ Ιουν 10, 2012 2:54 am

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 62796461

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 63016427

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 61628995

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 Karagiozislederi

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 3 Nionios

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ Μάης 10, 2024 5:33 am