ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ FORUM ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΘΙΑΣΩΤΕΣ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ ΣΚΙΩΝ


3 απαντήσεις

    Ιστορίες του Καραγκιόζη (Εκδόσεις Delco)

    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Ιστορίες του Καραγκιόζη (Εκδόσεις Delco) Empty Ιστορίες του Καραγκιόζη (Εκδόσεις Delco)

    Δημοσίευση από Ιωάννης Πεμ Μάης 22, 2014 10:17 pm

    Εχει τύχει να δει ή να εχει κανεις απο σας τα τευχη με τις ιστορίες των περιπετειών του Καραγκιόζη που ειχαν πρωτοκυκλοφορησει το 1975 (και συνεχιζουν να κυκλοφορούν με μεγάλη επιτυχία) απο τις εκδόσεις Delco? Πρόκειται για μια σειρά με 8 διαφορετικές ιστορίες (Καραγκιόζης γιατρός, ξεναγός, νύφη, μουσικός, τρελός, και το καταραμένο φίδι, φούρναρης, γραμματικός) Η πλούσια εικονογράφηση του καθε τευχους ανηκει στο περίφημο σκιτσογράφο Μιχάλη Βενετούλια ενω ο συγγραφέας αναφέρεται οτι ειναι ο μεγάλος καραγκιοζοπαίκτης Θανάσης Σπυρόπουλος.. Για συλλεκτικους λόγους και οχι μονο αξιζει να υπαρχουν στη βιβλιοθηκη σας! Σημερα μετα απο μια επισκεψη σε βιβλιοπωλειο των βορείων προαστίων ετυχε να βρω διαθέσιμα και να αγοράσω τα 4 απο τα συνολικά 8 τευχη της σειρας και σας τα παρουσιάζω με μερικες εικονες..

    Ιστορίες του Καραγκιόζη (Εκδόσεις Delco) DSCN1382


    Ιστορίες του Καραγκιόζη (Εκδόσεις Delco) DSCN1383


    Ιστορίες του Καραγκιόζη (Εκδόσεις Delco) DSCN1384


    Ιστορίες του Καραγκιόζη (Εκδόσεις Delco) DSCN1385


    Έχει επεξεργασθεί από τον/την Ιωάννης στις Παρ Μάης 23, 2014 12:38 pm, 1 φορά
    Babitos
    Babitos


    Αριθμός μηνυμάτων : 235
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/02/2013
    Ηλικία : 24
    Τόπος : Αθήνα

    Ιστορίες του Καραγκιόζη (Εκδόσεις Delco) Empty Απ: Ιστορίες του Καραγκιόζη (Εκδόσεις Delco)

    Δημοσίευση από Babitos Παρ Μάης 23, 2014 1:29 am

    Εχω τον Καραγκιοζη νύφη. Μου το είχε αγοράσει η γιαγιά μου οταν ήμουν μικρός αλλα δεν ήξερα ότι υπάρχουν και άλλες συλλεκτικές παραστασεις! Θα μεριμνήσω το συντομότερο δυνατο!
    Νίκος
    Νίκος


    Αριθμός μηνυμάτων : 126
    Ημερομηνία εγγραφής : 13/10/2013
    Ηλικία : 23
    Τόπος : Αθήνα

    Ιστορίες του Καραγκιόζη (Εκδόσεις Delco) Empty Απ: Ιστορίες του Καραγκιόζη (Εκδόσεις Delco)

    Δημοσίευση από Νίκος Σαβ Μάης 24, 2014 9:54 am

    εχω το τρελο  νυφη μουσικο ξεναγο αμα θελετε κανενα στειλτε μου πρωσοπικο μυνημα Very Happy να σας πω το email μου
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Ιστορίες του Καραγκιόζη (Εκδόσεις Delco) Empty Απ: Ιστορίες του Καραγκιόζη (Εκδόσεις Delco)

    Δημοσίευση από Ιωάννης Πεμ Μάης 29, 2014 12:40 am

    Νίκος έγραψε:εχω το τρελο  νυφη μουσικο ξεναγο αμα θελετε κανενα στειλτε μου πρωσοπικο μυνημα Very Happy να σας πω το email μου

    Εχεις αυτα που αγόρασα κι εγω δηλαδη.. Σημερα πηρα την εταιρια τηλέφωνο και μου είπαν οτι τα πρώτα 4 τευχη (φούρναρης, γιατρος , γραμματικός, καταραμένο φίδι) εχουν δυστυχως εξαντληθεί..

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ Απρ 19, 2024 6:08 am