ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ FORUM ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΘΙΑΣΩΤΕΣ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ ΣΚΙΩΝ


+2
Ορέστης
Αντώνης
6 απαντήσεις

    Θέατρο Σκιών στο Παγονέρι... από ένα Παγονεριτάκι!

    Αντώνης
    Αντώνης


    Αριθμός μηνυμάτων : 980
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2013
    Ηλικία : 25
    Τόπος : Καισαριανή

    Θέατρο Σκιών στο Παγονέρι... από ένα Παγονεριτάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Θέατρο Σκιών στο Παγονέρι... από ένα Παγονεριτάκι!

    Δημοσίευση από Αντώνης Παρ Ιουν 07, 2013 4:52 pm

    Νομίζω όχι γιατί δείχνει εναν (πολύ) νεαρό καλλιτέχνη του Θεάτρου σκιών.
    Ορέστης
    Ορέστης


    Αριθμός μηνυμάτων : 417
    Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2013
    Ηλικία : 24
    Τόπος : ΑΘΗΝΑ

    Θέατρο Σκιών στο Παγονέρι... από ένα Παγονεριτάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Θέατρο Σκιών στο Παγονέρι... από ένα Παγονεριτάκι!

    Δημοσίευση από Ορέστης Παρ Ιουν 07, 2013 4:55 pm

    Θα μπορούσε να μπεί στο ΝΕΟ ΑΙΜΑ.
    Ορφέας
    Ορφέας


    Αριθμός μηνυμάτων : 451
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2009
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Αθήνα

    Θέατρο Σκιών στο Παγονέρι... από ένα Παγονεριτάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Θέατρο Σκιών στο Παγονέρι... από ένα Παγονεριτάκι!

    Δημοσίευση από Ορφέας Παρ Ιουν 07, 2013 4:56 pm

    Παιδιά!!!! Συγνώμη κιόλας. Τηλέφωνα δεν έχετε; Facebook δεν έχετε; Σκάιπ μήπως; Για αυτό υπάρχουν αυτές οι υπηρεσίες. Είτε από εκεί, είτε να κανονίσετε να βρεθείτε για να κάνετε την πλάκα σας, να κουβεντιάσετε και να διασκεδάσετε. Γιατί να είμαστε εμείς (εμείς = δέκα-είκοσι-τριάντα πόσοι είμαστε που παρακολουθούμε το φόρουμ σε τακτική βάση ακόμα και αν πολλοί δεν γράφουν τακτικά) υποχρεωμένοι να διαβάζουμε, και μάλιστα πολλές φορές την μέρα, το μακρύ και το κοντό σας;

    Η υπομονή έχει και κάποια όρια. Στην αρχή δεν μας πείραξε, μετά γελάσαμε και λίγο, αλλά πλέον φτάνει. Ήμαρτον. Το έχουμε ξαναπεί αλλά θα το επαναλάβω: ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΣΑΤ. Αν θέλετε να κουβεντιάσετε, για αυτό υπάρχει το facebook, το skype και φυσικά η ζωντανή επαφή. ΟΧΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ. Το φόρουμ είναι για να γράφουμε συγκεκριμένες απόψεις, γεγονότα, ή να ανεβάζουμε ουσιώδη πράγματα και όχι να αναδημοσιεύουμε το περιεχόμενο μιας ιστοσελίδας χωρίς καν να αναφέρουμε οτί κάνουμε αντιγραφή. Πριν γράφουμε κάτι, πρέπει να σκεφτόμαστε πρώτα από όλα αν αυτό που γράφουμε ενδιαφέρονται να το διαβάσουν και οι υπόλοιποι.

    Γιατί να είμαι εγώ (και οι υπόλοιποι που παρακολουθούν το φόρουμ) υποχρεωμένος να διαβάσω τις κουβέντες (και όχι απόψεις) σας; Και να ανοίγω το βράδυ το e-mail μου και να έχει μέσα 30 ειδοποιήσεις για απαντήσεις στο φόρουμ εκ των οποίων οι 25 είναι ανουσιότητες που δεν αξίζει καν να διαβαστούν. Το φόρουμ δεν ανήκει μόνο σε εσάς, αλλά σε όλα τα μέλη του. Θα παρακαλέσω δημόσια τον διαχειρηστή του φόρουμ να πάρει κάποια θέση επί του θέματος, ενδεχομένως διαγράφοντας ορισμένες ανούσιες δημοσιεύσεις (και θα παραδεχτώ οτί σε αυτήν την κατηγορία εμπίπτουν και μερικές δικές μου) έτσι ώστε το φόρουμ να επανέλθει σε τάξη.
    Αντώνης
    Αντώνης


    Αριθμός μηνυμάτων : 980
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2013
    Ηλικία : 25
    Τόπος : Καισαριανή

    Θέατρο Σκιών στο Παγονέρι... από ένα Παγονεριτάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Θέατρο Σκιών στο Παγονέρι... από ένα Παγονεριτάκι!

    Δημοσίευση από Αντώνης Παρ Ιουν 07, 2013 5:07 pm

    ]Άλλες απόψεις για το βίντεο;
    Ορφέας
    Ορφέας


    Αριθμός μηνυμάτων : 451
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2009
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Αθήνα

    Θέατρο Σκιών στο Παγονέρι... από ένα Παγονεριτάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Θέατρο Σκιών στο Παγονέρι... από ένα Παγονεριτάκι!

    Δημοσίευση από Ορφέας Παρ Ιουν 07, 2013 5:14 pm

    Πες μου οτί το κάνεις επίτηδες..... Μα τζάμπα το έγραψα όλο αυτό το κατεβατό;;;;; ΓΙΑΤΙ ΖΗΤΑΣ ΑΠΟΨΕΙΣ;;;;; ΑΜΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΑΠΟΨΗ, ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΓΡΑΨΕΙ;;; Από σένα περίμενε να του δώσεις το ΟΚ; Σταματήστε πια!!!! The end!!! Fini!! Dasche ende!!!


    Και επίσης θα προτείνω στην ενότητα "βίντεο σχετικά με τον Καραγκιόζη" και "καραγκιοζοπαίκτες" να γίνεται αναφορά μόνο σε πραγματικούς καραγκιοζοπαίκτες και όχι στον κάθε τυχαίο ο οποίος κουνάει κακήν κακώς μερικές φιγούρες. Είναι τουλάχιστον προσβολή να συνηπάρχουν στην ίδια ενότητα ονόματα όπως ο Βάγγος ή ο Γιάνναρος και κάποιοι άσχετοι οι οποίοι δεν λέω, μπορεί να έχουν μεράκι, αλλά δεν έχουν την ικανότητα και ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΟΠΑΙΚΤΕΣ.
    Αντώνης
    Αντώνης


    Αριθμός μηνυμάτων : 980
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2013
    Ηλικία : 25
    Τόπος : Καισαριανή

    Θέατρο Σκιών στο Παγονέρι... από ένα Παγονεριτάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Θέατρο Σκιών στο Παγονέρι... από ένα Παγονεριτάκι!

    Δημοσίευση από Αντώνης Παρ Ιουν 07, 2013 11:18 pm

    Συγνώμη για την κενολογιά Embarassed Crying or Very sad
    Ορφέας
    Ορφέας


    Αριθμός μηνυμάτων : 451
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2009
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Αθήνα

    Θέατρο Σκιών στο Παγονέρι... από ένα Παγονεριτάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Θέατρο Σκιών στο Παγονέρι... από ένα Παγονεριτάκι!

    Δημοσίευση από Ορφέας Παρ Ιουν 07, 2013 11:38 pm

    Ωχ Παναγία μου.....

    Ζητάς συγνώμη για την κενολογιά (sic), γράφοντας άλλη μια!! Μα πες μου οτί το κάνεις επίτηδες!!!! Αν είναι δυνατόν!!!
    avatar
    gio


    Αριθμός μηνυμάτων : 101
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/08/2009
    Ηλικία : 36

    Θέατρο Σκιών στο Παγονέρι... από ένα Παγονεριτάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Θέατρο Σκιών στο Παγονέρι... από ένα Παγονεριτάκι!

    Δημοσίευση από gio Σαβ Ιουν 08, 2013 1:04 pm

    Ορφέας έγραψε:Ωχ Παναγία μου.....

    Ζητάς συγνώμη για την κενολογιά (sic), γράφοντας άλλη μια!! Μα πες μου οτί το κάνεις επίτηδες!!!! Αν είναι δυνατόν!!!
    Ορφέα θα μου επιτρέψεις να αναλάβω δράση για να το πω όπως πρέπει!!!!
    ΜΑΣ ΕΧΕΤΕ ΣΠΑΣΕΙ Τ' ΑΡΧΙΔΙΑ!
    Ορφέας
    Ορφέας


    Αριθμός μηνυμάτων : 451
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2009
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Αθήνα

    Θέατρο Σκιών στο Παγονέρι... από ένα Παγονεριτάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Θέατρο Σκιών στο Παγονέρι... από ένα Παγονεριτάκι!

    Δημοσίευση από Ορφέας Σαβ Ιουν 08, 2013 5:59 pm

    Στου κουφού την πόρτα, όσο θέλεις βρόντα!!! Δεν ξέρω τί άλλο μπορούμε να κάνουμε. Απλά, θα ξαναπαρακαλέσω τον διαχειριστή, όποτε μπορέσει, να αναλάβει δράση επί του θέματος και να αναχαιτηστεί η επέλαση των βαρβάρων.
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Θέατρο Σκιών στο Παγονέρι... από ένα Παγονεριτάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Θέατρο Σκιών στο Παγονέρι... από ένα Παγονεριτάκι!

    Δημοσίευση από Ιωάννης Σαβ Ιουν 08, 2013 9:28 pm

    Το θεμα ειναι οτι αν εντοπιστει κοινή IP μεσω του server (ταυτοπροσωπία που μπορει να διερευνηθει με ακρίβεια περιοχής) θα πεσει ban χωρις αναστολή.. Οποτε να το ξερουν αυτο μερικοι και αν πιστοποιηθει κατι τετοιο να αρχιζουν να μαζευουν σιγα σιγα τα κουβαδάκια τους απο δω και να πανε να παιξουν σ'αλλη παραλια! Εμεις προειδοποιήσαμε παντως! Θα πεσουν σφαλιάρες!
    Αντώνης
    Αντώνης


    Αριθμός μηνυμάτων : 980
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2013
    Ηλικία : 25
    Τόπος : Καισαριανή

    Θέατρο Σκιών στο Παγονέρι... από ένα Παγονεριτάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Θέατρο Σκιών στο Παγονέρι... από ένα Παγονεριτάκι!

    Δημοσίευση από Αντώνης Κυρ Ιουν 09, 2013 2:01 pm

    Ορφέας έγραψε:Και επίσης θα προτείνω στην ενότητα "βίντεο σχετικά με τον Καραγκιόζη" και "καραγκιοζοπαίκτες" να γίνεται αναφορά μόνο σε πραγματικούς καραγκιοζοπαίκτες και όχι στον κάθε τυχαίο ο οποίος κουνάει κακήν κακώς μερικές φιγούρες. Είναι τουλάχιστον προσβολή να συνηπάρχουν στην ίδια ενότητα ονόματα όπως ο Βάγγος ή ο Γιάνναρος και κάποιοι άσχετοι οι οποίοι δεν λέω, μπορεί να έχουν μεράκι, αλλά δεν έχουν την ικανότητα και ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΟΠΑΙΚΤΕΣ.
    Και αυτά που να τα γράφουμε;
    avatar
    gio


    Αριθμός μηνυμάτων : 101
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/08/2009
    Ηλικία : 36

    Θέατρο Σκιών στο Παγονέρι... από ένα Παγονεριτάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Θέατρο Σκιών στο Παγονέρι... από ένα Παγονεριτάκι!

    Δημοσίευση από gio Κυρ Ιουν 09, 2013 2:14 pm

    Αντώνης έγραψε:
    Ορφέας έγραψε:Και επίσης θα προτείνω στην ενότητα "βίντεο σχετικά με τον Καραγκιόζη" και "καραγκιοζοπαίκτες" να γίνεται αναφορά μόνο σε πραγματικούς καραγκιοζοπαίκτες και όχι στον κάθε τυχαίο ο οποίος κουνάει κακήν κακώς μερικές φιγούρες. Είναι τουλάχιστον προσβολή να συνηπάρχουν στην ίδια ενότητα ονόματα όπως ο Βάγγος ή ο Γιάνναρος και κάποιοι άσχετοι οι οποίοι δεν λέω, μπορεί να έχουν μεράκι, αλλά δεν έχουν την ικανότητα και ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΟΠΑΙΚΤΕΣ.
    Και αυτά που να τα γράφουμε;
    Τώρα θα σου έλεγα που να τα γράψετε, αλλά έχε χάρη! Ειλικρινά σου μιλάω είναι η τελευταία φορά που θα σου μιλήσω ευγενικά και θα χρησιμοποιήσω τη φράση "σε παρακαλώ" για να σταματήσεις να απαντάς σε κάθε δημοσίευση κάθε θέματος του forum. Ειλικρινά έχετε καταντήσει και εσύ και ο φίλος σου το λιγότερο γραφικοί, εκνευριστικοί και ενοχλητικοί. Σταματήστε! Στείλτε pm ή δεν ξέρω πως αλλιώς, αλλά βρείτε έναν άλλο τρόπο να επικοινωνείτε. Δε μας ενδιαφέρει τους υπόλοιπους εδώ μέσα η κάθε μαλακία video που βλέπετε στο youtube όπου κάποιος κάνει πως παίζει Καραγκιόζη. Ούτε θέλουμε να το σχολιάσουμε για αυτόν ακριβώς το λόγο, γιατί είναι άθλιο και απαράδεκτο. Και σε παρακαλώ πολύ, πριν απαντήσει σε αυτό το post μου πάλι με τους συνήθεις τρόπους σου, ξανασκέψου το!

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ Μαρ 29, 2024 3:56 am