ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ FORUM ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΘΙΑΣΩΤΕΣ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ ΣΚΙΩΝ


3 απαντήσεις

    Ο καπεταν-Ανδρόνικος και ο Καραγκιόζης υπηρέτης

    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Ο καπεταν-Ανδρόνικος και ο Καραγκιόζης υπηρέτης Empty Ο καπεταν-Ανδρόνικος και ο Καραγκιόζης υπηρέτης

    Δημοσίευση από Ιωάννης Παρ Σεπ 02, 2011 11:59 pm

    Απολαύστε 2 αποσπάσματα απο την ηρωϊκη παράσταση "Ο καπεταν-Ανδρόνικος και ο Καραγκιόζης υπηρέτης" απο το Πατρινό Καραγκιοζοπαίκτη Φώτη Πλέσσα στο δημοτικό κάμπινγκ της Κουρούτας. Ακριβη χρονολογια της παραστασης δε γνωριζω αλλα θυμαμαι πως μου ειχαν πει οτι ειναι πριν το 2003..δεν ειμαι σιγουρος ομως...

    Εδω σας ανεβαζω το αποσπαμα που ο Καπετάν-Ανδρόνικος επιστρέφει απο τα βουνα οπου ελειπε για 10 ολόκληρα χρόνια και πηγαινει στο σπίτι που μεγαλωσε για να σώσει την αδελφή του την Ελένη απο το να παντρευτει με το ζόρι το γιο του βεζύρη οπου τη πίεζε απο καιρο ο πατριος της. Αποκαλυστε το! (συντομα και 2ρο αποσπαμα απο τη παρασταση!)

    http://www.mediafire.com/?ncmhsd04qo2gd2a

    Να πω εδω πως σε πεισμα μου να μαθω αυτο το εργο και να μπορω κι εγω καποια στιγμη να το παιξω, ηταν η πραξη να μπω σε τρελές μεθόδους εκμάθησης του οπως το να κανω τη παρασταση αυτη του Φωτη Πλεσσα σε μορφη ηχου mp3 ωστε να την ακουω στο mp3 player παντου και οσο πιο πολυ γινεται για να τη μαθαινω ολο και καλυτερα. Ειναι απο τα εργα που εχω πολυ αδυναμια.
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Ο καπεταν-Ανδρόνικος και ο Καραγκιόζης υπηρέτης Empty Απ: Ο καπεταν-Ανδρόνικος και ο Καραγκιόζης υπηρέτης

    Δημοσίευση από Ιωάννης Δευ Σεπ 05, 2011 2:16 am

    40 αναγώσεις εχει ηδη το topic και κανεις απο αυτους που κατεβασαν το βιντεο δεν εχει να πει κατι? ενα σχόλιο? μια λέξη βρε αδερφε! βλεπω οτι οι υποψιες μου επιβεβαιώνονται Wink
    Αντώνης
    Αντώνης


    Αριθμός μηνυμάτων : 980
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2013
    Ηλικία : 25
    Τόπος : Καισαριανή

    Ο καπεταν-Ανδρόνικος και ο Καραγκιόζης υπηρέτης Empty Απ: Ο καπεταν-Ανδρόνικος και ο Καραγκιόζης υπηρέτης

    Δημοσίευση από Αντώνης Παρ Απρ 19, 2013 10:28 pm

    Πάρα πολύ ωραίο απόσπασμα. Very Happy Smile
    Babitos
    Babitos


    Αριθμός μηνυμάτων : 235
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/02/2013
    Ηλικία : 24
    Τόπος : Αθήνα

    Ο καπεταν-Ανδρόνικος και ο Καραγκιόζης υπηρέτης Empty Απ: Ο καπεταν-Ανδρόνικος και ο Καραγκιόζης υπηρέτης

    Δημοσίευση από Babitos Παρ Απρ 19, 2013 10:43 pm

    Είναι δηλαδή η ίδια παράσταση με Τον Καταραμένο Πατριό?
    Μόνο που εκεί παρουσιάζεται ο καπετάνιος ως Καπετάν Νάσος...
    Αντώνης
    Αντώνης


    Αριθμός μηνυμάτων : 980
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2013
    Ηλικία : 25
    Τόπος : Καισαριανή

    Ο καπεταν-Ανδρόνικος και ο Καραγκιόζης υπηρέτης Empty Απ: Ο καπεταν-Ανδρόνικος και ο Καραγκιόζης υπηρέτης

    Δημοσίευση από Αντώνης Πεμ Απρ 25, 2013 1:21 pm

    Ακριβώς.Να πούμε επίσης πως αυτή η παράσταση υπάρχει σε πολύ ωραία εκτελεση απο τον Τάσο Γεωργίου.

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ Απρ 19, 2024 6:14 am