ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ FORUM ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΘΙΑΣΩΤΕΣ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ ΣΚΙΩΝ


4 απαντήσεις

    ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ ΤΑΣΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΤΟ ΤΗΛΕΡΑΜΑ

    Γιάννης
    Γιάννης
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 870
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/06/2009
    Ηλικία : 37
    Τόπος : Θεσσαλονίκη

    ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ ΤΑΣΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΤΟ ΤΗΛΕΡΑΜΑ Empty ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ ΤΑΣΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΤΟ ΤΗΛΕΡΑΜΑ

    Δημοσίευση από Γιάννης Παρ Ιαν 14, 2011 9:21 pm

    Πριν λίγο καιρό μου ήρθε αυτό το μήνυμα στο facebook:

    Ο Καραγκιόζης του Τάσου Γεωργίου, έρχεται στο ''ΤΗΛΕΡΑΜΑ'' από την
    Παρασκευή 14 Ιανουαρίου!! Με 32 ιστορίες σε 16 DVD...Στο πρώτο τεύχος
    ΄΄Ο Μεγαλέξανδρος κ' το καταραμένο φίδι΄΄ & ΄΄Οι φόροι του Πασσά΄΄

    Σήμερα πήρα το πρώτο DVD με τα έργα:
    1. Οι φόροι του Πασά
    2. Ο Μ. Αλέξανδρος και το καταραμένο φίδι

    Πρόκειται για παραστάσεις διαφορετικές από αυτές του High TV Και αξίζουν τον κόπο!

    Η κασετίνα έγραφε, βέβαια, 8 DVD - 16 παραστάσεις Καραγκιόζης, άρα μάλλον θα υπάρξει και δεύτερη κασετίνα.

    Το μόνο αρνητικό είναι πως το κάθε τεύχος τιμάται 6,90 €. Όσο να πείτε, για κάθε βδομάδα είναι ένα έξοδο...

    Το μάτι μου έπεσε σε μία σχετική διαφήμιση σήμερα στην τηλεόραση. Αν την ξαναπετύχω θα την ανεβάσω.

    Τα έργα των 8 πρώτων DVD θα είναι τα εξής:

    DVD 1
    Οι φόροι του Πασά
    Ο Μ. Αλέξανδρος και το καταραμένο φίδι
    DVD 2
    Καλώς τ' αφεντικό απ' όξω
    Ο Καραγκιόζης Προφήτης
    DVD 3
    Ο καταραμένος πατριός
    Ο Καραγκιόζης γραμματικός
    DVD 4
    Ο Καραγκιόζης γιατρός της γειτονιάς
    Ο Καραγκιόζης μετανάστης στην Αμερική
    DVD 5
    Ο γάμος του Μπάρμπα-Γιώργου
    Ο Καραγκιόζης υπερχρεωμένος
    DVD 6
    Ο Καραγκιόζης μάγειρας
    Δάνεισέ μου τη γυναίκα σου
    DVD 7
    Ο γαμπρός του κουτιού
    Οι γάμοι της Βεζυροπούλας και το Facebook
    DVD 8
    Ο Καραγκιόζης ψαράς
    Οι δυο νυχτοκλέφτες
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ ΤΑΣΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΤΟ ΤΗΛΕΡΑΜΑ Empty Απ: ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ ΤΑΣΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΤΟ ΤΗΛΕΡΑΜΑ

    Δημοσίευση από Ιωάννης Πεμ Ιαν 20, 2011 3:33 pm

    Δεν υπαρχει περιπτωση να δινω 6,90 καθε εβδομαδα για να παιρνω μονο και μονο τα dvd.. θα τα αγοραζω ξεχωριστα στο Μοναστηρακι.. και οι τιτλοι των παραστασεων δε μου λενε τιποτα.. Παλι εχουμε ιδιους τιτλους παραστασεων με αυτες του Δανελλη.. (π.χ. "Οι 2 νυχτοκλεφτες") και τις γνωστες κωμωδιες με γιατρο και προφητη.. Κανα ηρωϊκο τιποτα? Κατα τ'αλλα στην ελληνικη τηλεοραση ηξεραν να διαφημηζουν περισσοτερο τα dvd με το ανεκδιήγητο "καφέ" το οποιο προβαλλεται συνεχομενα σε επαναληψη εδω και ποσα χρονια, και με λυπη διαπιστωνω πως οι βλαχοκαναλαρχες και οι διαφοροι κρετινοεκδοτες αμεσως καθονται και βγαζουν τις τουρκικες σαπουνοπερες σε dvd!!! Δηλαδη ειναι απιστευτο αυτο που συμβαινει και με εξοργιζει θανασιμα!
    avatar
    nina1980


    Αριθμός μηνυμάτων : 1
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/01/2011

    ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ ΤΑΣΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΤΟ ΤΗΛΕΡΑΜΑ Empty Απ: ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ ΤΑΣΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΤΟ ΤΗΛΕΡΑΜΑ

    Δημοσίευση από nina1980 Παρ Ιαν 21, 2011 2:51 pm

    Δεν θέλω να αλλάξω την γνώμη σε κανέναν απλά θα ήθελα να ενημερώσω πως 2 μήνες το καλοκαίρι στις διακοπές με τα παιδιά μου κάθε μέρα παρακολουθούσα τον Τάσο Γεωργίου να κάνει εκπληκτικά πράγματα στις παραστάσεις του.Το θέάτρο κάθε μέρα ήταν γεμάτο.Οχι μόνο θα αγοράσω τα DVD του αλλά θα προτρέψω όλους εσάς να τα αγοράσετε..ΤΡΕΞΑΤΕ ΤΡΕΞΑΤΕ
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ ΤΑΣΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΤΟ ΤΗΛΕΡΑΜΑ Empty Απ: ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ ΤΑΣΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΤΟ ΤΗΛΕΡΑΜΑ

    Δημοσίευση από Ιωάννης Παρ Ιαν 21, 2011 6:40 pm

    Μα δεν αμφισβητησε κανεις το ταλεντο και την ικανοτητα του κ.Γεωργιου (τον οποιο ειχα και την τιμη να γνωρισω απο κοντα) που εγω ο ιδιος σε παλαιοτερα topic εχω κανει ιδιαιτερως εγκωμιαστικα σχολια! Τον θεωρω απο τους καλυτερους νεους παικτες! Αυτο κανεις δε το αμφισβητει! Φερω ενσταση στο οικονομικο θεμα και στην μανιωδη προβολη και διαφημηση κακης θεματολογιας dvd απο αλλα περιοδικα. Θα τα πω εξω απο τα δοντια μια και καλη συντομα! Εχω πολλα να πω!
    Γιάννης
    Γιάννης
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 870
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/06/2009
    Ηλικία : 37
    Τόπος : Θεσσαλονίκη

    ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ ΤΑΣΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΤΟ ΤΗΛΕΡΑΜΑ Empty Απ: ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ ΤΑΣΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΤΟ ΤΗΛΕΡΑΜΑ

    Δημοσίευση από Γιάννης Παρ Ιαν 21, 2011 9:49 pm

    Ιωάννης έγραψε:Μα δεν αμφισβητησε κανεις το ταλεντο και την ικανοτητα του κ.Γεωργιου (τον οποιο ειχα και την τιμη να γνωρισω απο κοντα) που εγω ο ιδιος σε παλαιοτερα topic εχω κανει ιδιαιτερως εγκωμιαστικα σχολια! Τον θεωρω απο τους καλυτερους νεους παικτες! Αυτο κανεις δε το αμφισβητει! Φερω ενσταση στο οικονομικο θεμα και στην μανιωδη προβολη και διαφημηση κακης θεματολογιας dvd απο αλλα περιοδικα. Θα τα πω εξω απο τα δοντια μια και καλη συντομα! Εχω πολλα να πω!
    Θα μπορούσες μήπως να γίνεις λίγο σαφέστερος;
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ ΤΑΣΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΤΟ ΤΗΛΕΡΑΜΑ Empty Απ: ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ ΤΑΣΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΤΟ ΤΗΛΕΡΑΜΑ

    Δημοσίευση από Ιωάννης Τετ Ιαν 26, 2011 4:07 pm

    Βεβαιως. Π.χ. τα dvd για το ανεκδιήγητο "Καφέ" (που συμφωνα με τη διαφημηση δε πρεπει να λειπει απο κανενα σπιτι...τι μπουρδα και αυτη) και τα dvd για τις τουρκικες σαπουνοπερες προβαλλονται 500 φορες σε σχεση με εκεινα του Τασου Γεωργιου. Ειδατε παντως, η συγκεκριμενη τουρκικη σειρα που βγαλαν σε dvd προβληθηκε πολυ προσφατα, ουτε 2 μηνες δεν εχει και ΑΜΕΣΩΣ την εβγαλαν σε dvd! Τετοια ξερουν αμεσως να τα βγαζουν! Γιατι ο σταθμος που το προβαλλει δεν χανει ουσιαστικα κατι οικονομικα. Αλλο π.χ. στο High TV που αυτος ο πως τον λενε που εχει τις παραστασεις του Λεντερη απο το 2000 δεν θελει να τις βγαλει και τις κραταει για το καναλι, γιατι αυτος δεν εχει κατι αλλο καλυτερο και αν τις βγαλει θα χασει. Τι αλλο καλυτερο να κατσεις να δεις απο αυτο το περιθωριακο και τριτοκοσμικο καναλι που ακουει στο ονομα High TV?? Με την εδραιωση της ψηφιακης τηλεορασης και στο μελλον της ιντερνετικης σιγα σιγα τα χαζοκαναλακια του περιθωριου θα σβησουν ετσι κι αλλιως..
    XaLiLioTis
    XaLiLioTis


    Αριθμός μηνυμάτων : 17
    Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2009
    Ηλικία : 50
    Τόπος : ΑΘΗΝΑ

    ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ ΤΑΣΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΤΟ ΤΗΛΕΡΑΜΑ Empty Απ: ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ ΤΑΣΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΤΟ ΤΗΛΕΡΑΜΑ

    Δημοσίευση από XaLiLioTis Κυρ Ιαν 15, 2012 11:20 am

    Εχθές αγόρασα ΟΛΗ την συλλογή απο το jumpo ΜΟΝΟ με 4,95. ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ συλλογή !!! Τρέξατε τρέξατε !!!
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ ΤΑΣΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΤΟ ΤΗΛΕΡΑΜΑ Empty Απ: ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ ΤΑΣΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΤΟ ΤΗΛΕΡΑΜΑ

    Δημοσίευση από Ιωάννης Παρ Μαρ 09, 2012 5:47 pm

    Οντως! Κι εγω πριν λιγες μερες που περασα απο τα JUMBO εξεπλάγην απίστευτα οταν ειδα να πωλειται ΟΛΟΚΛΗΡΗ η κασσετινα με 4,90 ευρω που περιεχει ολα τα dvd της σειράς!!!! Δηλαδη τι να πουν κι εκεινοι που τα αγοραζαν παλια με το περιοδικο ΤΗΛΕΡΑΜΑ καθε βδομαδα με 6,90 το καθενα!!!! Πλεον με 4,90 τα αγοραζεις ΟΛΑ μεσα στη κασσετινα και ολοκαινουρια σφραγισμένα! Απιστευτο! cheers

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Τρι Μαρ 19, 2024 10:42 am