ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ FORUM ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΘΙΑΣΩΤΕΣ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ ΣΚΙΩΝ


2 απαντήσεις

    Η μαγεία του ελληνικού θεάτρου σκιών (βίντεο αφιέρωμα)

    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Η μαγεία του ελληνικού θεάτρου σκιών (βίντεο αφιέρωμα) Empty Η μαγεία του ελληνικού θεάτρου σκιών (βίντεο αφιέρωμα)

    Δημοσίευση από Ιωάννης Τετ Ιαν 05, 2011 10:39 am

    Μετα απο απαίτηση πολλων φιλων του forum αποφασισα να ξανανεβασω ενα βιντεο-αφιερωμα στο ελληνικο θεατρο σκιων που ειχα φτιαξει και ποσταρει εδω παλαιοτερα. Αυτη τη φορα ομως το εμπλουτισα με περισσοτερες φωτογραφιες και νεα μουσικη επενδυση. Ειναι το δωρο μου για το 2011! Απολαυστε το!!!

    http://www.megaupload.com/?d=K1BASWTI
    Ορφέας
    Ορφέας


    Αριθμός μηνυμάτων : 451
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2009
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Αθήνα

    Η μαγεία του ελληνικού θεάτρου σκιών (βίντεο αφιέρωμα) Empty Απ: Η μαγεία του ελληνικού θεάτρου σκιών (βίντεο αφιέρωμα)

    Δημοσίευση από Ορφέας Τετ Ιαν 05, 2011 1:59 pm

    Ιωάννη συμπαθητικό το βίντεο, μπράβο! Θα ήθελα όμως να μου λύσεις μια απορία:
    Μια αφίσσα που βλέπουμε για τον "αόρατο εκδικητή" (ξέρει κανείς την υπόθεση του έργου;), είναι του Φώτη Πλέσσα;


    Έχει επεξεργασθεί από τον/την Ορφέας στις Τετ Ιαν 05, 2011 2:10 pm, 1 φορά
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Η μαγεία του ελληνικού θεάτρου σκιών (βίντεο αφιέρωμα) Empty Απ: Η μαγεία του ελληνικού θεάτρου σκιών (βίντεο αφιέρωμα)

    Δημοσίευση από Ιωάννης Τετ Ιαν 05, 2011 2:06 pm

    Ευχαριστω πολυ! Ο αορατος εκδικητης ειναι ουσιαστικα ο αορατος καπετανιος.. Παντα η φιγουρα με καπετανιο που φορα στο κεφαλι μια μασκα σαν του Ζορό ειναι ο αορατος καπετανιος η ο καπεταν απεθαντος η ο σιδερενιος καπετανιος!

    Η μαγεία του ελληνικού θεάτρου σκιών (βίντεο αφιέρωμα) 111gnp
    Ο καπεταν Απέθαντος η Αόρατος Καπετάνιος η Σιδερένιος Καπετάνιος.
    Φιγούρα που αγόρασα πριν κανα μηνα στο Μοναστηράκι.
    Ορφέας
    Ορφέας


    Αριθμός μηνυμάτων : 451
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2009
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Αθήνα

    Η μαγεία του ελληνικού θεάτρου σκιών (βίντεο αφιέρωμα) Empty Απ: Η μαγεία του ελληνικού θεάτρου σκιών (βίντεο αφιέρωμα)

    Δημοσίευση από Ορφέας Τετ Ιαν 05, 2011 2:14 pm

    Τώρα μεγάλη κουβέντα άνοιξες με τον αόρατο καπετάνιο..Από ότι έχω ακούσει υπέρχουν τέσσερα έργα με αόρατους (!!!!). Δεν γνωρίζω πόσο ουσιώδεις διαφορές έχουν αυτά τα έργα μεταξύ τους. Επίσης, από ότι έχω ακούσει, ενδέχεται ο "αόρατος καπετάνιος" του Θανάση Σπυρόπουλου να μην είναι κάποιο από τα αυθεντικά έργα, αλλά να περιλαμβάνει στοιχεία από διάφορα εξ' αυτών. Όποιος γνωρίζει κάτι σχετικό ας μας διαφωτίσει..

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ Απρ 19, 2024 9:02 am