ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ FORUM ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΘΙΑΣΩΤΕΣ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ ΣΚΙΩΝ


+4
Ορφέας
Nικόλας
BARBOS
Ιωάννης
8 απαντήσεις

    Καινούρια dvd του Κώστα Μακρή

    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Καινούρια dvd του Κώστα Μακρή Empty Καινούρια dvd του Κώστα Μακρή

    Δημοσίευση από Ιωάννης Δευ Δεκ 13, 2010 12:55 am

    Παιδιά ειμαι στην πολυ ευχαριστη θεση να σας ανακοινωσω πως ο πατρινός καραγκιοζοπαικτης Κωστας Μακρης πριν λιγο καιρο εβγαλε 6 ολοκαίνουρια dvd!!! Στα Metropolis στη Πανεπιστιμιου που πηγα τα ειδα και επαθα πλακα!!! Οι παραστάσεις ειναι οι εξής:

    1) To κρυφό σχολειό
    2) Ο αόρατος άνθρωπος
    3) Ο γάμος του Μπαρμπαγιώργου
    4) Ο Καραγκιοζης στη ζούγκλα
    5) Οι αρραβώνες του Καραγκιόζη
    6) Ο Καραγκιόζης και το φάντασμα της Πατρινέλλας

    Οι παραστασεις ειναι ολες βιντεοσκοπημενες απο το θεατρο που παιζει ο Κωστας Μακρης και ειναι ολες ζωντανες με παρουσια κοσμου. Επισης στη παρασταση "Το φαντασμα της Πατρινελλας" παιζει ο γιος του κ.Μακρη ο Μπάμπης. Το κερασάκι στη τούρτα ειναι πως σε ολα τα dvd περιλαμβανεται ενα 30λεπτο ντοκυμαντερ με το Κωστα Μακρη να μιλαει για τον εαυτο του και τη τεχνη, συνεντευξη του παλαίμαχου καραγκιοζοπαίκτη Γιάνναρου, πλανα απο σπανιες φωτογραφιες παλιων καραγκιοζοπαικτων, πλανα απο τη πλατεια "Ψηλα Αλωνια" οπου επαιξε για πρωτη φορα ο Μίμαρος καθως και αλλα πολλα που πρεπει να τα δειτε!!!!
    BARBOS
    BARBOS


    Αριθμός μηνυμάτων : 109
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2009
    Ηλικία : 33
    Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ

    Καινούρια dvd του Κώστα Μακρή Empty Απ: Καινούρια dvd του Κώστα Μακρή

    Δημοσίευση από BARBOS Δευ Δεκ 13, 2010 3:28 am

    ΕΧΩ ΗΔΗ 3 ΑΠ' ΤΑ DVD ΣΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΤΑ ΕΞΗΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ: 1.)ΟΤΙ ΟΙ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ ΤΟ ΚΡΥΦΟ ΣΧΟΛΕΙΟ Κ Ο ΑΟΡΑΤΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΧΟΥΝ ΑΠΛΑ ΣΕΝΑΡΙΑΚΙΑ ΔΙΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΑ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΙΣΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΧΕ ΓΙΑ ΚΟΙΝΟ ΣΤΙΣ ΕΝ ΛΟΓΩ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ.. 2.) ΑΡΓΕΣ ΕΝΑΛΛΑΓΕΣ ΔΙΑΛΟΓΩΝ ΑΠ' ΤΟΝ ΜΑΚΡΗ (ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΟ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΑΙΞΙΜΑΤΟΣ).. 3.) ΩΡΑΙΑ ΕΡΜΗΝΕΙΑ Ο ΓΑΜΟΣ ΤΟΥ ΜΠΑΡΜΠΑΓΙΩΡΓΟΥ ΜΕ ΕΝΟΙΛΙΚΟ ΚΟΙΝΟ ΚΑΙ ΣΩΣΤΗ ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΟΥ ΣΕΝΑΡΙΟΥ..ΕΠΙΣΗΣ Ο ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΗΣ ΕΧΕΙ ΤΑΛΕΝΤΟ ΚΑΙ ΑΠΟΔΙΚΝΥΕΙ ΕΜΠΡΑΚΤΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ !! Smile
    avatar
    Nικόλας


    Αριθμός μηνυμάτων : 148
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/07/2009

    Καινούρια dvd του Κώστα Μακρή Empty Απ: Καινούρια dvd του Κώστα Μακρή

    Δημοσίευση από Nικόλας Δευ Δεκ 13, 2010 1:00 pm

    ελπίζω να έχουν λογικές τιμές...
    Ορφέας
    Ορφέας


    Αριθμός μηνυμάτων : 451
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2009
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Αθήνα

    Καινούρια dvd του Κώστα Μακρή Empty Απ: Καινούρια dvd του Κώστα Μακρή

    Δημοσίευση από Ορφέας Δευ Δεκ 13, 2010 2:44 pm

    Πολύ ευχάριστα νέα! Ενδιάφέρουσες παραστάσεις, παρά την απλοποίηση κάποιων έργων όπως αναφέρει ο Barbos. Φυσικά ελπίζω και εγώ οτί οι τιμές είναι λογικές για να τα τιμήσουμε!
    BARBOS
    BARBOS


    Αριθμός μηνυμάτων : 109
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2009
    Ηλικία : 33
    Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ

    Καινούρια dvd του Κώστα Μακρή Empty Απ: Καινούρια dvd του Κώστα Μακρή

    Δημοσίευση από BARBOS Δευ Δεκ 13, 2010 5:49 pm

    ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ MEDIA MARKT ΤΑ ΕΧΕΙ 10€ ΕΚΑΣΤΟ..ΣΤΑ METROPOLIS ΤΑ ΕΧΕΙ 13 €
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Καινούρια dvd του Κώστα Μακρή Empty Απ: Καινούρια dvd του Κώστα Μακρή

    Δημοσίευση από Ιωάννης Δευ Δεκ 13, 2010 5:52 pm

    Καθε dvd κοστιζε 12,40 ευρω θυμαμαι.. τωρα αν οχι 12,40 ισως 12,80.. Παντως δεν εχω καταλαβει τι εννοει στο εξωφυλλο που γραφει "δωρο το cd".. ποιο cd εννοει? εκτος απο το dvd με τη κυριως παρασταση τι cd εχει μεσα? Παιδια παντως εγω ειδα το γαμο του Μπαρμπαγιωργου και ειναι φίσκα στα υπονοούμενα.. Το τι αναφορες για τη Τζούλια Αλεξανδρατου κάνει, το τι αλλες σπόντες πετάει ειναι τρομερό.. Very Happy παντως η καμερα ειδα εκανε πλάνα στις κοπελίτσες απο το κοινό.. χαχα Smile ολο δειχνει μια πανεμορφη μελαχρινη που μασαει τσιχλα.. παπαπαπαπαπαπα... Very Happy
    Παντως αν θελετε μπορω να σας ανεβασω ενα μικρο αποσπασμα λιγων δευτερολεπτων απο την εν λογω παρασταση για να παρετε μια ιδεα για το τι θα αγορασετε!!!
    BARBOS
    BARBOS


    Αριθμός μηνυμάτων : 109
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2009
    Ηλικία : 33
    Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ

    Καινούρια dvd του Κώστα Μακρή Empty Απ: Καινούρια dvd του Κώστα Μακρή

    Δημοσίευση από BARBOS Δευ Δεκ 13, 2010 5:58 pm

    TO CD ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΗΧΟΓΡΑΦΗΜΕΝΗ ΠΟΥ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΟ DVD...ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΘΡΥΛΙΚΑ ΤΑ ΥΠΟΝΟΟΥΜΕΝΑ..ΧΑΧΑ.. Κ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ Η ΚΟΠΕΛΑ ΓΙΑΥΤΟ Κ ΤΗΝ ΕΡΩΤΕΥΤΗΚΕ Κ Ο ΦΑΚΟΣ..!!! santa
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Καινούρια dvd του Κώστα Μακρή Empty Απ: Καινούρια dvd του Κώστα Μακρή

    Δημοσίευση από Ιωάννης Δευ Δεκ 13, 2010 6:09 pm

    Βεβαια!!! Αυτα να τα λεμε! Ολα καλοπροαιρετα φυσικα! Η φιγουρα του Μπαρμπαγιωργου που εχει στις συγκεκριμενες παραστασεις ο κυριος Μακρής είναι του Ασπιώτη και απλα την εβγαλε απο το καδρο που την ειχε στο μουσειο και παιζει πλεον με αυτη.. Σαν θεατης ηθελα να πω και κατι αλλο.. Μου κανει περιεργη εντυπωση που ο Κωστας Μακρης δεν πολυ-αλλαζει τις φωνες στους χαρακτηρες. Π.χ. οταν κανει το διαλογο στο γαμο του Μπαρμπαγιωργου μεταξυ του γερου με το Χατζηαβατη, η φωνη του γερου ειναι τελειως πεζη, δε βγαζει ετσι λαρυγγοφωνη για να την αλλαξει και να την κανει πιο "γεροντιστικη".. και το φάντασμα της Πατρινέλλας ειναι τελειως ξενερωτο στο φινάλε.. τι σκωτωνει ο Καραγκιοζης με ενα σπαθί ξαπλωμένος.. Εγω διψαω περισσοτερο για πιο "hardcore" παραστασεις, δηλαδη κανενα βαρβατο ηρωϊκο έργο με δυνατες ερμηνειες και τρομερές φιγούρες..
    avatar
    καραγκιοζολατρης


    Αριθμός μηνυμάτων : 18
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/10/2009

    Καινούρια dvd του Κώστα Μακρή Empty Απ: Καινούρια dvd του Κώστα Μακρή

    Δημοσίευση από καραγκιοζολατρης Πεμ Απρ 07, 2011 1:42 am

    Παιδες καλησπερα σας.Γνςριζει κανενας τιποτα νεςτερο γυρω παο αυτα τα dvd. Μεχρ στιγμης εχουν κυκλοφορησει τα πρςτα 3 αλλα για τα 3 τελυεταια γνςριζει κανεισ κατι ποτε θα δουν το φως τη ςημερας κλπ?αναφερομαι στα εξης¨4) Ο Καραγκιοζης στη ζούγκλα
    5) Οι αρραβώνες του Καραγκιόζη
    6) Ο Καραγκιόζης και το φάντασμα της Πατρινέλλας
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Καινούρια dvd του Κώστα Μακρή Empty Απ: Καινούρια dvd του Κώστα Μακρή

    Δημοσίευση από Ιωάννης Παρ Απρ 15, 2011 11:36 pm

    Ένας φίλος μου Καραγκιοζοπαίκτης ήρθε σε επικοινωνία με την εταιρία και του είπαν πως τα υπόλοιπα θα κυκλοφορήσουν λίγο μετά το Πάσχα.
    Babitos
    Babitos


    Αριθμός μηνυμάτων : 235
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/02/2013
    Ηλικία : 24
    Τόπος : Αθήνα

    Καινούρια dvd του Κώστα Μακρή Empty Απ: Καινούρια dvd του Κώστα Μακρή

    Δημοσίευση από Babitos Δευ Μαρ 04, 2013 7:16 pm

    Πως παίζεται το κρυφό σχολείο και ο αόρατος άνθρωπος?
    Ορέστης
    Ορέστης


    Αριθμός μηνυμάτων : 417
    Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2013
    Ηλικία : 24
    Τόπος : ΑΘΗΝΑ

    Καινούρια dvd του Κώστα Μακρή Empty Απ: Καινούρια dvd του Κώστα Μακρή

    Δημοσίευση από Ορέστης Παρ Ιουν 07, 2013 11:05 am

    Babitos έγραψε:Πως παίζεται ο αόρατος άνθρωπος?
    Μπορείνα είναι "Ο Αόρατος Καπετάνιος"(Wink
    Ορέστης
    Ορέστης


    Αριθμός μηνυμάτων : 417
    Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2013
    Ηλικία : 24
    Τόπος : ΑΘΗΝΑ

    Καινούρια dvd του Κώστα Μακρή Empty Απ: Καινούρια dvd του Κώστα Μακρή

    Δημοσίευση από Ορέστης Παρ Ιουν 07, 2013 11:11 am

    Ιωάννης έγραψε: Παιδια παντως εγω ειδα το γαμο του Μπαρμπαγιωργου και ειναι φίσκα στα υπονοούμενα.. Το τι αναφορες για τη Τζούλια Αλεξανδρατου κάνει, το τι αλλες σπόντες πετάει ειναι τρομερό.. Very Happy παντως η καμερα ειδα εκανε πλάνα στις κοπελίτσες απο το κοινό.. χαχα Smile ολο δειχνει μια πανεμορφη μελαχρινη που μασαει τσιχλα.. παπαπαπαπαπαπα... Very Happy
    Παντως αν θελετε μπορω να σας ανεβασω ενα μικρο αποσπασμα λιγων δευτερολεπτων απο την εν λογω παρασταση για να παρετε μια ιδεα για το τι θα αγορασετε!!!

    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!
    Να και το trailer της παράστασης αυτής.


    Πραγματικά φίσκα στα υπονοούμενα!
    Αντώνης
    Αντώνης


    Αριθμός μηνυμάτων : 980
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2013
    Ηλικία : 25
    Τόπος : Καισαριανή

    Καινούρια dvd του Κώστα Μακρή Empty Απ: Καινούρια dvd του Κώστα Μακρή

    Δημοσίευση από Αντώνης Παρ Ιουν 07, 2013 1:43 pm

    Ιωάννης έγραψε:Μου κανει περιεργη εντυπωση που ο Κωστας Μακρης δεν πολυ-αλλαζει τις φωνες στους χαρακτηρες. Π.χ. οταν κανει το διαλογο στο γαμο του Μπαρμπαγιωργου μεταξυ του γερου με το Χατζηαβατη, η φωνη του γερου ειναι τελειως πεζη, δε βγαζει ετσι λαρυγγοφωνη για να την αλλαξει και να την κανει πιο "γεροντιστικη"..
    Αυτό είναι ενα απο τα πράγματα που δεν μου αρεσουν στον Κώστα Μακρή.

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Πεμ Μαρ 28, 2024 4:02 pm