ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ FORUM ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΘΙΑΣΩΤΕΣ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ ΣΚΙΩΝ


2 απαντήσεις

    Cd με παραστάσεις του Ευγένειου Σπαθάρη απο το περιοδικό "Tv avanti"

    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Cd με παραστάσεις του Ευγένειου Σπαθάρη απο το περιοδικό "Tv avanti" Empty Cd με παραστάσεις του Ευγένειου Σπαθάρη απο το περιοδικό "Tv avanti"

    Δημοσίευση από Ιωάννης Δευ Ιαν 11, 2010 9:54 pm

    Παιδιά ηρθε κι αλλη μεγαλη εκπληξη! Ειδα χθες το βραδυ απο το κανάλι Alter μια διαφημηση που μας ενημερωνει πως απο τη Παρασκευη 15 Ιανουαρίου και για κάθε Παρασκευη, το περιοδικό "Tv Avanti" θα δινει cd με παραστάσεις του Ευγένιου Σπαθάρη. Βλεπετε επιτελους καταλαβαν πως το κοινο ειναι διψασμενο και θελει περισσοτερες κυκλοφοριες απο θεατρο σκιων.. Μετα τα dvd του Αθου Δαννελη λοιπον ηρθε κι αυτη η εκπληξη! Αυτη τη Παρασκευη μη χασετε το πρωτο cd με τη παράσταση "Ο Καραγκιόζης φούρναρης" μαζι με τη πολυτελη κασσετίνα.

    Ε, ρε γλέντια!
    Γιάννης
    Γιάννης
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 870
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/06/2009
    Ηλικία : 37
    Τόπος : Θεσσαλονίκη

    Cd με παραστάσεις του Ευγένειου Σπαθάρη απο το περιοδικό "Tv avanti" Empty Απ: Cd με παραστάσεις του Ευγένειου Σπαθάρη απο το περιοδικό "Tv avanti"

    Δημοσίευση από Γιάννης Τρι Ιαν 12, 2010 11:08 am

    Κι εγώ όταν το άκουσα ενθουσιάστηκα. Προφανώς θα είναι οι γνωστές παραστάσεις στην ΕΡΤ, έτσι; Άντε, καλώς να ορίσουν! Και μακάρι να βγει και υλικό που ούτε παίζεται πλέον στην TV αλλά ούτε έχει ανεβεί και στο αρχείο της ΕΡΤ, ώστε να μεγαλώσει και ουσιαστικά η συλλογή μας!
    Γιάννης
    Γιάννης
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 870
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/06/2009
    Ηλικία : 37
    Τόπος : Θεσσαλονίκη

    Cd με παραστάσεις του Ευγένειου Σπαθάρη απο το περιοδικό "Tv avanti" Empty Απ: Cd με παραστάσεις του Ευγένειου Σπαθάρη απο το περιοδικό "Tv avanti"

    Δημοσίευση από Γιάννης Τρι Ιαν 12, 2010 12:22 pm

    Α, άκυρο! Εμένα η πληροφόρησή μου ήταν για DVD, εξ' ού και το παραπάνω μήνυμα. Αν είναι CD, προφανώς θα είναι η σειρά των CD της Legend, αφού είναι νομίζω η ίδια εταιρία που βγάζει τα παιδικά που προβάλλει το Alter...
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Cd με παραστάσεις του Ευγένειου Σπαθάρη απο το περιοδικό "Tv avanti" Empty Απ: Cd με παραστάσεις του Ευγένειου Σπαθάρη απο το περιοδικό "Tv avanti"

    Δημοσίευση από Ιωάννης Τετ Ιαν 13, 2010 11:13 pm

    Ναι η σειρα της Legend ειναι, εγω το καταλαβα απο τα εξωφυλλα! Τα συγκεκριμενα cd πωλουνται στα καταστηματα 13,50 ευρω εκαστο(!) Το περιοδικο θα κοστιζει γυρω στα 4 ευρω θεωρητικα.. ξερει κανεις ποτε εγιναν οι ηχογραφησεις αυτες? Οι παραστάσεις ειναι συνολικα 6. Ο Καραγκιοης φουρναρης, αστροναυτης, οι δημοτικες εκλογες, γραμματικος, γιατρος και μαγειρας. Στην αρχη κι εγω για dvd νομιζα οτι επροκειτο λογω του οτι στη διαφημηση προβαλλε σχετικα αγνωστα μεχρι τωρα πλανα με το Σπαθαρη να παιζει πισω απο το μπερντε. Ελπιζω την επομενη φορα που θα κανουν καποια παρομοια κινηση να δωσουν επιτελους το "Και μιλαει και λαλαει" σε dvd με αψογη ποιοτητα ηχου και εικονας, και πανω απ'ολα ΑΜΟΝΤΑΡΙΣΤΟ!!!.
    Γιάννης
    Γιάννης
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 870
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/06/2009
    Ηλικία : 37
    Τόπος : Θεσσαλονίκη

    Cd με παραστάσεις του Ευγένειου Σπαθάρη απο το περιοδικό "Tv avanti" Empty Απ: Cd με παραστάσεις του Ευγένειου Σπαθάρη απο το περιοδικό "Tv avanti"

    Δημοσίευση από Γιάννης Πεμ Ιαν 14, 2010 11:04 am

    Δεν κατάφερα να δω τη διαφήμιση, αλλά αν δείχνει τον Σπαθάρη εν δράσει θα είναι λογικά από το φίδι που έβγαλαν τα ΝΕΑ.

    Τα πρωτότυπα CD έχουν ημερομηνία 2002, οπότε κάπου εκεί κοντά χρονικά θα ηχογραφήθηκαν κιόλας. Αξίζει πιστεύω να τα πάρουμε, αν μη τι άλλο για να τα έχουμε αυθεντικά, όσοι δεν τα έχουμε όλα έτσι.
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Cd με παραστάσεις του Ευγένειου Σπαθάρη απο το περιοδικό "Tv avanti" Empty Απ: Cd με παραστάσεις του Ευγένειου Σπαθάρη απο το περιοδικό "Tv avanti"

    Δημοσίευση από Ιωάννης Παρ Ιαν 15, 2010 11:23 pm

    Οχι δεν ειναι το υλικο απο το φιδι των "Νεων"! Ειναι απο αλλη παρασταση καθως ο μπερντες ειναι πιο μικρος και εχει αλλες φιγουρες! Αν τυχει και τη δεις θα το καταλαβεις! Εγω το πηρα σημερα και ακουσα λιγο την αρχη, δε μπορω να πω οτι με ενθουσιασε αλλα γενικα ηταν καλο.

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ Μαρ 29, 2024 3:12 am