ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ FORUM ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΘΙΑΣΩΤΕΣ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ ΣΚΙΩΝ


+14
Γιουβάν
Ξενοφών
george plessas
kelekelekele84
Στέλιος
BARBOS
ΓΙΑΝΝΗΣ10
mimis1978
Georgios
ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
Γιάννης
Nικόλας
Πάγκαρος
Ιωάννης
18 απαντήσεις

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Γιάννης
    Γιάννης
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 870
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/06/2009
    Ηλικία : 37
    Τόπος : Θεσσαλονίκη

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από Γιάννης Παρ Μάης 28, 2010 9:43 am

    Θέλω να ζητήσω συγγνώμη διότι, διαγράφοντας τη διπλή δημοσίευση του παραπάνω μηνύματος, αρχικά έσβησα και κάποιο άλλο, το τελευταίο από την πρώτη σελίδα του θέματος, και δεν μπορώ να βρω τρόπο να το επαναφέρω διότι δεν υπάρχει τέτοια επιλογή στο forum. Το βρήκα, όμως, προσωρινά αποθηκευμένο στο google που αποθηκεύει κατά διαστήματα τις σελίδες και έτσι το επαναφέρω, δυστυχώς όχι στη θέση του γιατί δεν μπορώ. Ήταν Νο 15 (το τωρινό 15 ήταν 16).

    Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων
    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 2 Icon_post_target από Georgios
    στό Τετ Apr 21, 2010 1:04 am
    Ευχαριστώ πολύ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ. Ιωάννης σου έχω στείλει προσωπικό μύνημα το είδες ή δεν έχω κάνει το σωστό χειρισμό και δεν το παρέλαβες; Καλό βράδι σε όλους.
    Georgios
    Georgios


    Αριθμός μηνυμάτων : 99
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2010
    Τόπος : Ήπειρος

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από Georgios Παρ Μάης 28, 2010 11:48 am

    Γιάννης καλημέρα. Δεν πειράζει τα λάθη είναι ανθρώπινα και συμβαίνουν μόνο σε όσους προσπαθούν και εργάζονται, γι' αυτό μην ανυσηχείς δεν έγινε και τίποτα σπουδαίο. Καλημέρα σε όλους.
    avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ10


    Αριθμός μηνυμάτων : 14
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/02/2011

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ10 Τετ Φεβ 16, 2011 9:34 am

    ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥΛΑΩ 2 ΦΙΓΟΥΡΕΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΣΗ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ
    ΕΝΑΝ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟ ΚΑΙ ΠΑΙΓΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΙΟ
    ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟ ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ
    ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ 800 ΕΥΡΩ
    ΟΠΟΙΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΑΣ ΜΕ ΠΑΡΕΙ ΣΤΟ 210-2638820
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από Ιωάννης Σαβ Φεβ 19, 2011 4:25 pm

    Απο βδομαδα δεσμευομαι να εχω ικανοποιησει τις επιθυμιες ολων σας σχετικα με τα σχεδια! Ηδη ανεβασα ενα δειγμα απο τις χαρτοκοπτικες του Βαγγου!
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από Ιωάννης Παρ Φεβ 25, 2011 3:46 am

    Εδω σας παρουσιαζω παιδια επιπλεον φιγουρες απο τη συλλογη μου! Ειναι οι πιο επαγγελματικες!

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 2 101id

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 2 120jsu

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 2 123saf

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 2 124bt

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 2 122ot

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 2 125vv

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 2 121dz

    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από Ιωάννης Δευ Φεβ 28, 2011 10:58 am

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 2 130eq

    Aυτα που ανεβαζω τα βλεπει κανεις? Αναρωτιεμαι..
    Γιάννης
    Γιάννης
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 870
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/06/2009
    Ηλικία : 37
    Τόπος : Θεσσαλονίκη

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από Γιάννης Δευ Φεβ 28, 2011 1:37 pm

    Εννοείται! Και είναι καταπληκτικά! Όλοι είμαστε ευγνώμονες!
    BARBOS
    BARBOS


    Αριθμός μηνυμάτων : 109
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2009
    Ηλικία : 33
    Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από BARBOS Τρι Μαρ 01, 2011 8:42 pm

    ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΙΩΑΝΝΗ.....ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΟΙ ΦΙΓΟΥΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΦΤΙΑΧΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΤΑΠΕΡ ΤΟΥ ΕΝΟΣ ΧΙΛΙΟΣΤΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ...ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΕΣ ΑΓΟΡΑΣΤΕΣ Η' ΤΙΣ ΕΧΕΙΣ ΦΤΙΑΞΕΙ ΕΣΥ?
    BARBOS
    BARBOS


    Αριθμός μηνυμάτων : 109
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2009
    Ηλικία : 33
    Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από BARBOS Τρι Μαρ 01, 2011 8:51 pm

    ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΚΑΙ 2 ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗΣ ΜΟΥ:

    https://2img.net/r/ihimizer/img42/9962/20104m.jpg

    https://2img.net/r/ihimizer/img576/8756/201022.jpg
    avatar
    Στέλιος


    Αριθμός μηνυμάτων : 3
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/01/2011
    Ηλικία : 46
    Τόπος : Πετρούπολη

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από Στέλιος Πεμ Μαρ 03, 2011 9:53 am

    Ιωάννης έγραψε:Aυτα που ανεβαζω τα βλεπει κανεις? Αναρωτιεμαι..

    Τα βλέπουμε βρε Ιωάννης και τα θαυμάζουμε...συγχαρητήρια!
    avatar
    kelekelekele84


    Αριθμός μηνυμάτων : 67
    Ημερομηνία εγγραφής : 31/08/2009
    Τόπος : Thessaloniki

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από kelekelekele84 Παρ Μαρ 04, 2011 1:05 pm

    Iwanni!!!!
    Sugxaritiria file mou....polu kali douleia!!!!
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από Ιωάννης Τετ Μαρ 09, 2011 4:25 pm

    Παιδια τις φιγουρες δε τις εχω φτιαξει ολες εγω! Μονο 2 ειναι φτιαγμενες απο μενα! Αυτες που εχουν χαρτονι επανω! (Δηλαδη ο Καραγκιοζης του Βαγγου και ο νεαρος αρματωλος) Σας παραθετω μια νεα φιγουρα που αγορασα το Σαββατο που μας περασε απο το γνωστο μαγαζι στο Μοναστηράκι. Απ'οτι μου ειπαν ειναι ο σιδερένιος καπετάνιος του Σπυρόπουλου με τη μονη διαφορα οτι η δικη μου φιγουρα δεν εχει τη χαρακτηριστικη μάσκα στο πρόσωπο. Το χαρακτηριστικο ειναι η νεκροκεφαλη στο στηθος του καπετανιου.

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 2 034y
    Georgios
    Georgios


    Αριθμός μηνυμάτων : 99
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2010
    Τόπος : Ήπειρος

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από Georgios Τετ Μαρ 09, 2011 4:34 pm

    Ιωάννη καλησπέρα. Το έχουμε πει και ξαναπεί, έχεις το καλύτερο υλικό στο Forum και σε θαυμάζουμε. Μήπως μπορείς να μας πει τα στοιχεία του καταστήματος στο Μοναστηράκι και σε τι τιμή την αγόρασες; Ακόμα να σε ρωτήσω σχετικά με το τι υλικό κατασκευής έχει η φιγούρα; Σου έχω στείλει προσωπικά μηνύματα πολλές φορές και δεν μου απαντάς, να υποθέσω ότι δεν λαμβάνεις τα μηνύματα; Και πάλι συγχαρητήρια για το υλικό που συγκεντρώνεις.
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από Ιωάννης Τετ Μαρ 09, 2011 6:12 pm

    Η φιγουρα ειναι απο τάπερ. Τα χρωματα δε ξερω ακριβως τι ειναι. Δε νομιζω ανελινες ομως.. Το μαγαζι στο Μοναστηρακι εχω ξαναπει σε παλιο μηνυμα για το που ειναι! Βρισκεται στην οδο Υπατίας πίσω απ'τη Μητρόπολη Αθηνών! Τη φιγούρα τη πήρα στα 20 ευρω! Αλλα εχω ανακαλυψει ενα νεο ακομα καλυτερο μαγαζι παιδια, που θελω να το κανω γνωστο σε ολους σας! Ακουστε! Σε ενα καταστημα προς το τελος του Μοναστηρακίου, ειναι ενα συγχρονο παλαιοπωλειο στο οποιο οποιος θελει κανει παραγγελιες για επαγγελματικες φιγουρες απο ταπερ στα 15 ευρω το κομμάτι!!!!!!! Εγω τρελαθηκα!!!!! Ηδη εκανα παραγγελια εναν Ταχήρ σε σχεδιο Αβραάμ, ενα Γιουσούφ αράπη! Επισης πωλουνται και σκηνικα παλι απο πλαστικο ταπερ, στα 30 ευρω έκαστο! Ειναι μοναδικη ευκαιρια και αξιζει να διαδοθει σε ολους τους φιλους του Καραγκιοζη! Περισσοτερες λεπτομερειες για διευθυνση θα εχετε συντομα!
    BARBOS
    BARBOS


    Αριθμός μηνυμάτων : 109
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2009
    Ηλικία : 33
    Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από BARBOS Παρ Μαρ 11, 2011 11:53 pm

    ΦΙΛΕ ΙΩΑΝΝΗ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΛΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΕΣ.....
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από Ιωάννης Κυρ Μαρ 13, 2011 6:51 pm

    Μα εννοειται πως θα σας πω τη διευθυνση!!! Δε με πηρε ακομα τηλεφωνο αυτος ο κυριος για την παραγγελια μου.. Φαινεται πως δεν ειναι ετοιμη ακομα μιας και περιμενει ακομα πολυς κοσμος απ'οτι ειχα δει, για φιγουρες και σκηνικα! Εγω παιδια ηθελα να σας ρωτησω αν γνωριζει κανεις που μπορω να βρω πάνινα σκηνικά (οπως αυτα που εχει ο BARBOS στη φωτογραφια του) Εγω απο τωρα ετοιμαζομαι για τις παραστασεις που θα δωσω το καλοκαιρι!
    BARBOS
    BARBOS


    Αριθμός μηνυμάτων : 109
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2009
    Ηλικία : 33
    Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από BARBOS Κυρ Μαρ 13, 2011 10:53 pm

    ΕΓΩ ΦΙΛΕ ΙΩΑΝΝΗ ΤΑ ΦΤΙΑΧΝΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΤΑ ΣΚΗΝΙΚΑ ΜΟΥ ΣΕ <<ΧΑΣΕ>> ΣΕΝΤΟΝΙ ΛΙΓΟ ΧΟΝΤΡΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΝΙ ΤΗΣ ΣΚΗΝΗΣ ΓΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΧΡΗΣΗ ΣΤΙΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΟΣ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 95 ΕΚ. ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΑΡΑΙ. Κ 83 ΕΚ. Η ΚΑΛΥΒΑ....ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΠΟΥΛΑΕΙ ΕΧΤΟΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΣΤΟΝ ΠΕΖΟΔΡΟΜΟ ΤΟΥ ΘΗΣΕΙΟΥ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΦΕΤΕΡΙΕΣ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΕΚΛΕΙΣΕ...ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΡΕΚΛΑΜΕΣ ΤΑΧΑ ΠΑΛΑΙΩΝ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΩΝ ΑΛΛΑ ΤΩΡΙΝΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΕΨΑΧΝΕ ΓΙΑ ΤΟΥΡΙΣΤΕΣ Η' ΛΑΤΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΦΑΕΙ ΧΟΝΤΡΑ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΗΤΑΝΕ ΕΞΟΡΓΙΣΤΙΚΕΣ..
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από Ιωάννης Σαβ Μαρ 19, 2011 7:15 pm

    Βarbos σε ευχαριστω για τη πληροφοριση. Αυτο το μαγαζι που λες στο πεζοδρομο του Θησειου δεν ειναι αλλο απο το περιφημο μαγαζι του Σοκκαρά, γνωστο για τις απαραδεκτες τιμες του απο ολο το Καραγκιοζοκοσμο. Το θυμαμαι απο παλια.
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από Ιωάννης Κυρ Μαρ 20, 2011 7:08 pm

    Oλες οι φιγουρες που εχω φτιαξει μαζεμενες σε μια φωτογραφια.

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 2 Karagiozisfiguresioanni

    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από Ιωάννης Σαβ Απρ 16, 2011 8:34 pm

    Σας παρουσιάζω 2 καινούρια μου αποκτήματα που αγόρασα απο το Μοναστηράκι.. Τωρα τις γιορτες οποιος θελει και μπορει, θακατεβουμε για να σας κανω ξεναγηση στα στεκια του Καραγκιοζη! Δε θα βγει κανεις αζημιωτος!

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 2 144xc
    Ο Μπαρμπαγιώργος του Παναγιώτη Μιχόπουλου σε παραλαγγή και κατασκευή Φώτη Πλέσσα. Τον βρήκα σε παλαιοπωλείο και τον αγόρασα στα 32 ευρώ (με ξερουν εκει και μου κανουν καλες τιμες!) Η φιγουρα εχει επαγγελματικο μεγεθος, ειναι γυρω στους 89 πόντους, ο,τι πρέπει δηλαδη για 4μετρη σκηνή.


    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 2 146ru


    Ένας αξιωματικός σε σχέδιο Αβραάμ. Αυτός είναι γυρω στα 57 εκατοστά και κάνει για 3μετρη σκηνή. Τον αγόρασα στα 15 ευρώ. Να πω οτι στο ίδιο μαγαζί εχω κανει παραγγελια να μου φτιάξουν ακομα 5 φιγουρες, το Καραγκιοζη το Χατζηαβατη, το Μορφονιο το Νιονιο και το Ταχήρ που είχε και ο Διονύσης Λέντερης. Το καλοκαιρι ετοιμαζω σπεσιαλ παραστασεις!
    BARBOS
    BARBOS


    Αριθμός μηνυμάτων : 109
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2009
    Ηλικία : 33
    Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από BARBOS Σαβ Απρ 16, 2011 11:19 pm

    ΙΩΑΝΝΗ ΦΟΒΕΡΑ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΟΥ ΑΠΟΚΤΗΜΑΤΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΤΟΥ ΠΛΕΣΣΑ ΤΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΘΑΥΜΑΣΤΑ ΚΑΙ Ο ΓΙΟΥΣΟΥΦ ΑΡΑΠΗΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟ AVATAR ΣΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗΣ ΤΟΥ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ....ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΠΕΙ ΑΚΟΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΑΛΑΙΟΠΩΛΕΙΑ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΤΙΣ ΦΙΓΟΥΡΕΣ ΔΙΕΥΘΗΝΣΗ Η' ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΒΡΟΥΜΕ...
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από Ιωάννης Κυρ Απρ 17, 2011 12:55 am

    Όντως, οι φιγούρες του κ.Πλέσσα ειναι απο τις καλυτερες, και προσωπικα ειναι οι αγαπημενες μου. Ομως εχω μαθει οτι αν κανεις παραγγελια στον ιδιο, θα σου παρει 70 ευρω το κομμάτι... πολυ ακριβες τιμές! Εγω δοξα το Θεο ο,τι θελω το βρισκω 1000 φορες φθηνοτερα και στην ιδια ποιότητα! Τα μαγαζιά είναι το ενα στη Μητροπόλεος με Υπατίας, ενα γωνιακό που το εχει ενας παππους με τραγιάσκα, και το αλλο στην οδο Θησειου στο Μοναστηρακι. τρεξατε τρεξατε. Καλο θα ηταν παντως να κατεβαιναμε μια μεγαλη παρεα απο το φορουμ, γιατι χωρις τη δικη μου κατατοπιση και διαπραγματευση (αφου τους γνωριζω ολους εκει) δε θα βγαλετε ακρη! Ο Γιουσούφ αράπης που έχω στη φωτογραφία του αβαταρ δεν ειναι δικος μου, ειναι ενος φιλου μου Καραγκιοζοπαικτη και τη φιγουρα του την εχει φτιαξει ο επισης Καραγκιοζοπαίκτης Χάρης Μπιλλίνης. To σχέδιο όμως σαν σχέδιο είναι του Καραγκιοζοπαίκτη Αβραάμ Αντωνάκου, παππού του γνωστου ραπερ Νικου Βουρλιώτη. Εγω το καλοκαίρι που θα παίζω πάντως αυτη τη φιγούρα θα βγάζω για μαύρο ξιφομάχο!
    BARBOS
    BARBOS


    Αριθμός μηνυμάτων : 109
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2009
    Ηλικία : 33
    Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από BARBOS Κυρ Απρ 17, 2011 2:40 pm

    ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΗΝΕΝΟΗΣΗ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΑΓΑΖΑΤΟΡΕΣ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΕ ΕΙΔΙΚΗ (ΠΑΖΑΡΙΑ) ...ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΣΤΗΝ ΥΠΑΤΙΑΣ ΑΓΟΡΑΣΑ 3 ΦΙΓΟΥΡΕΣ ΕΝΑΝ ΜΑΡΚΟ ΜΠΟΤΣΑΡΗ (ΤΑΠΕΡ 1 ΧΙΛΙΟΣΤΟ),ΕΝΑΝ ΑΛΗ ΠΑΣΑ (ΤΑΠΕΡ 0,80) ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΒΕΛΗΓΚΕΚΑ (PVC 1 ΧΙΛΙΟΣΤΟ) ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 75 ΕΚ. ΠΕΡΙΠΟΥ, ΚΑΙ ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΙΣ ΕΧΕΙ 20 € ΕΚΑΣΤΟ ΜΕΤΑ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΤΑ ΓΥΡΙΖΕΙ ΣΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΑΡΠΑΞΕΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΔΩΣΕ ΜΟΥ 90 € ΚΑΙ ΠΑΡΤΕΣ... ΑΠΟ ΠΟΤΕ 20Χ3 ΚΑΝΕΙ 90?? ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΕ ΟΤΙ ΠΗΓΑ ΝΑ ΦΗΓΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΩ ΤΙΠΟΤΑ ΜΟΥ ΤΙΣ ΕΔΩΣΕ 20.ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΤΟΥΣ ΣΥΧΑΙΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΑΞΙΟΛΟΓΟ ΥΛΙΚΟ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΕΧΑΣΕ ΕΝΑΝ ΠΕΛΑΤΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΤΗΣΩ...ΕΛΠΙΖΩ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΛΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΤΑ ΠΡΑΜΑΤΑ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΣ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΙΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΟΙ FUNS ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ... Smile
    avatar
    Nικόλας


    Αριθμός μηνυμάτων : 148
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/07/2009

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από Nικόλας Κυρ Απρ 17, 2011 7:22 pm

    και εγω φιλε BARBO ετσι την ειχα πατησει περιπου σε αυτο το μαγαζι και απο τοτε δεν ξαναπατησα..
    Ιωάννης
    Ιωάννης


    Αριθμός μηνυμάτων : 1244
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2009
    Τόπος : Κηφισιά

    Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων - Σελίδα 2 Empty Απ: Προσωπικες συλλογες απο φιγούρες θεατρου σκιων

    Δημοσίευση από Ιωάννης Κυρ Απρ 17, 2011 9:24 pm

    Στο συγκεκριμενο μαγαζι που λετε εχετε εν μερει δικιο αλλα ακουστε με.. Ο ανθρωπος αυτος εχει προβληματα, το μαγαζι του ειναι ενοικιο της εκκλησιας (ιδιοκτησια δηλαδη) και κινδυνευουν να του το κλεισουν. Εχει οικονομικο προβλημα. Ο,τι μπορει για τις τιμες κανει καλυτερα ο ανθρωπος. Εδω οι επαγγελματιες Καραγκιοζοπαικτες οχι 20, αλλα 50 ευρω πουλανε Κολλητήρια απο τάπερ! Ενω εκει παιρνεις με 20 ευρώ φιγούρες-θηρία! Οσο για το αλλο μαγαζι σας ειπα, ειναι στην οδο Θησείου και το εχει ενας που λέγεται Αλέκος. Το τηλεφωνο του καταστηματος ειναι 210-3215926. Οργανωθειτε οσοι ειμαστε απο Αθηνα να κατεβουμε μαζικα Μοναστηρακι να "σαρώσουμε"!!!

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Πεμ Μαρ 28, 2024 8:41 pm